14. kolo, neděle 12.11.2017, 14:00

TJ Tatran SedlčanySK Aritma Praha

2:1 pk (1:1)
Petra Bařinová | | Muži A

Šest zápasů, 5 x remíza. Muži A neprohrávají. Body však přiskakují velmi pomalu.

Další remíza A- týmu tentokrát v Sedlčanech. Kdyby v závěru proměnily své šance Glasnovič a Rybka mohlo být veseleji. Oba nakonec neproměnili ani své pokutové kopy a vezeme si pouhý bod.

TJ Tatran Sedlčany:

Capouch - Hpfman, Repetný, Haas ( 60. Kvěch ) Lípa, Senft, Dvořák, Brotánek, Soldát, Sirotek

SK Aritma Praha:

Rondzik - Frnoch, Troníček ( 81.Baran ), Hrabák, Glasnovič, Plechatý, Turbák, Rybka, Junek, Macek ( 75. Beneš ), Kraus

Branky: Brotánek ( pen. ) - Macek

Žluté karty: Dvořák, Brotánek - Glasnovič, Plechatý, Macek

Červené karty:

Rozhodčí: Langmajer - Szikszay, Štychová

Komentář

Zábava na obou stranách

Na těžkém terénu se vůbec nehrál špatný fotbal a příchozí diváky musel bavit. Úvod zápasu se lépe vyvedl domácímu týmu, ale brankář Rondzik zasahovat nemusel. Aritma hrozila především Junkem na levé straně, jeho centry však adresáta nenašly.

Ve 14. minutě po zmatcích ve vápně zareagoval nejhůře, jak mohl, hostující stoper Troníček. Faulem daroval Sedlčanům penaltu a tradiční exekutor Lukáš Brotánek nezaváhal! Inkasovaná branka Vokovické probudila, a ti se nasazením svému soupeři vyrovnali.

Po krásné kombinaci se po ose Rybka-Junek-Plechatý dostal míč k Mackovi, který ale zbytečně zpracovával namísto střely z první, a Capouch se stihl včas přemístit. Hostující záložník si spravil chuť a renomé ve 29. minutě. Po dlouhém autu Glasnoviče prodloužil Frnoch na Rybku, jenž byl sice natěsno bráněn, ale sklepl míč pro Martina Macka, jehož střelu zastavila až síť!

Hosté mohli skóre rychle otočit, když Junek odcentroval na Frnocha, který těsně minul a Capouch míč vyrazil do bezpečí. Akce se i nadále střídaly na obou stranách, Sedlčanští poté neuspěli se dvěma povedenými střelami z dálky, kterým chyběla jen kapka přesnosti. A když neuspěl ani Plechatý po pasu Junka, šlo se do kabin za stavu 1:1.

Capouchova záchrana

Druhé dějství začalo převahou Aritmy, všechny protiútoky ale kazili sami hráči pražského celku. Po jedné ze standardek mohl naopak udeřit Tatran, ale Haas rozvlnil jen boční síť. Mnohem nebezpečněji zaútočil za pár minut Senft, který našel jednoho ze svých spoluhráčů a výsledkem byla orazítkovaná tyč!

V závěru byli blízko výhře hosté. Plechatý našel na penaltě Rybku, jehož pokus placírkou vyrazil Capouch. Dvě minuty před koncem vysunul Rybka Junka, který prudkým přízemním centrem našel na zadní tyči osamoceného Glasnoviče. Hostující lavička už zvedala ruce nad hlavu, ale Capouch stačil před vokovickým forvardem balón chytit!

Pět z pěti

Sedlčanský hrdina pokračoval ve své show i v penaltách, když Tatranu vychytal druhý bod. Středočeši si v pokutových kopech přímo libují, uspěli ve všech pěti rozstřelech!

zdroj: fotbalunas.cz

Ohlasy

Obránce Lukáš Brotánek: „Myslím, že remíza je zasloužená pro oba týmy. První půli jsme měli mírnější převahu a vytěžili z ní jen gól z penalty. Hosté odpověděli střelou po odraženém balónu. Druhá půle byla naopak, Aritma byla lepší, ale naštěstí se jí v závěru nepodařilo proměnit šance. V penaltách jsme prostě dobří. Vzadu nás podržel Capi, chytl také pecku.“

zdroj : fotbalunas.cz

Trenér Tomáš Kubr: „Musím říct, že jsme na vyložené šance vyhráli. Až na začátek zápasu jsme působili lepším dojmem. Myslím si, že jsme v Sedlčanech ztratili dva body. Podali jsme celkem slušný výkon, ale bohužel jsme za to nebyli odměněni. Vyzdvihl bych nestárnoucího Capoucha, domácí fantasticky podržel, díky němu mají domácí dva body.“