TJ Spartak SoběslavSK Aritma Praha

2:1 (1:1)
Petra Bařinová | | Muži A

Prohra A-týmu v Soběslavi

Na úvodní branku domácích dokázali naši borci odpovědět o 3 minuty později brankou Beneše.. Na další branku v 57.minutě již bohužel ne a tak odcházíme podruhé v této sezóně poraženi stejným výsledkem jako v loňské sezóně v Soběslavi 2:1.

TJ Spartak Soběslav:

M. Kuník - M. Hromada , J. Suchan , D. Maršík , V. Zeman - P. Bouchal , V. Žalda , P. Nohava , F. Vaněk (90. L. Podráský ) - M. Dvořák (74. T. Mazouch ) , A. Kutner (86. K. Chotovinský

SK Aritma Praha:

J. Stareček - P. Vávra , O. Rybka , M. Macek (65. J. Mareš ) , A. Kraus , F. Turbák (46. D. Macháček ) , J. Beneš , D. Frnoch , J. Troníček , D. Baran , M. Polom (65. F. Podobský

Branky: 10. Vaněk, 57. Nohava - 13. Beneš

Žluté karty:  83. P. Nohava - 30. O. Rybka , 69. J. Stareček , 81. J. Troníček , 90. P. Vávra

Červené karty:

Rozhodčí: Haleš Vladan - FIŠER Pavel, NOVOTNÝ Miroslav

Komentář

Soběslav jistě chtěla odčinit porážku z minulého kola před zraky svých příznivců. Její soupeř se před týdnem radoval z vysoké výhry nad Berounem, kterou chtěl jistě potvrdit. To se ale nestalo a domácí své druhé vedení v zápase již udrželi.

Rychlá odpověď Aritmy

Oba týmy se zpočátku rozkoukávaly a do první šance se dostali domácí. Dvořák dostal centr z pravé strany a mezi penaltou a malým vápnem vypálil na Starečka, který jeho pokus vyrazil. Na druhé straně se v dobré příležitosti objevil Vávra po centru Barana, ale hlavou minul branku. V 10. minutě padla první branka. Na velkém vápně dostal příliš prostoru jeden z domácích hráčů, který nevyslal na Starečka nikterak ostrou ránu. Brankář ji ale chybně vyrazil a Vaněk míč doklepl do prázdné branky - 1:0.

Aritma přišla s rychlou odpovědí. Hned po třech minutách si vyměnil míč Polom s Rybkou, kdy prvně jmenovaný vysunul mezi stopery Beneše. Ten byl u míče o kousek dříve než Kuník a špičkou dostal míč do sítě - 1:1. V dalším případě byl v permanenci Stareček, který vyrážel na roh hlavičku jednoho ze soběslavských. Ti rozezněli také břevno, avšak byl máván ofsajd.

Aritma měla také příležitosti. Rybka vysunul Turbáka, ten se dostal přes obránce a naservíroval míč Mackovi, jehož střela postrádala razanci. Hra nahoru dolů přinesla další šanci, tentokrát se v ni zjevil Vaněk, jehož střelu hostující brankář vyrážel. Blízko ke gólu měl ke konci poločasu Frnoch po standardní situaci, ale jeho hlavička mířila těsně vedle. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Soběslav vedení nepustila

Dobré tempo se přeneslo i do druhé půle. Avšak šancí už tolik k vidění nebylo, alespoň ze začátku. Soběslav sázela na vysoké míče. Po jednom takovém odhlavičkoval míč do zámezí Frnoch. Soběslav ale rychle rozehrála, na což obránce hostí zareagoval pozdě a jeden z domácích hráčů servíroval před poloprázdnou branku Nohavovi, který se nemýlil - 2:1. Čas plynul a pražský tým otvíral zadní vrátka. Z těch vyplynuly šance Soběslavi, která je ale neproměnila. Aritma na kýženou remízu nedosáhla a odjížděla tak s prázdnou.

zdroj. fotbalunas.cz

Ohlasy

Michal Lemberka, vedoucí týmu: "Bylo to vyrovnané utkání, my jsme měli více gólových šancí. Mohli jsme rozhodnout a přidat uklidňující gól a zápas se tak mohl dohrát bez emocí na straně hostí."

Tomáš Kubr, trenér: "Na začátku se oba týmy oťukávaly. My jsme měli více ze hry, hráli jsme dobře kombinačně. Soupeře jsme ze začátku přehrávali, ale dostali jsme gól. Nám se rychle podařilo vyrovnat a šance byly k vidění na obou stranách. Druhý poločas začal v tempu stejně jako ten první skončil. Hrálo se nahoru dolů, ale moc šancí k vidění nebylo. Po rychlém autovém vhazování jsme dovolili soupeři skórovat. Snažili jsme se o vyrovnání, domácí chodili do otevřené obrany, ale své šance neproměnili. Měli jsme tak stále možnost vyrovnávacího gólu, konec už byl ale nervózní."

zdroj: fotbalunas.cz