SK SENCO DoubravkaSK Aritma Praha

1:0 (0:0)
Petra Bařinová | | Muži A

Prohra A-týmu v Doubravce

Po dvou výhrách přišla prohra v Doubravce. V 15.minutě navíc R.Turák neproměnil pokutový kop.

SK SENCO Doubravka:

J. Luhový - L. Roubal (86. J. Petr ) , D. Künstner (80. M. Trojanec ) , D. Skopový (70. J. Motl ) , O. Stružka , D. Sýs (90. J. Trojanec ) , D. Novák , P. Petrželka , P. Morávek , P. Krejčí , P. Knakal

J. Stareček - D. Baran , D. Macháček (82. M. Bedrna ) , O. Rybka , J. Beneš , J. Junek (70. F. Turbák ) , R. Turák , D. Frnoch , T. Modr , M. Macek , M. Polom

Branky: Sýs

Žluté karty:  19. O. Stružka , 40. L. Roubal , 76. P. Knakal - 48. D. Frnoch

Rozhodčí: Baum - Kyncl,  Cupl

Aritma se po domácí výhře s Rakovníkem představila v Plzni, kde ji čekala Doubravka. Ta v posledních šesti zápasech nedokázala vyhrát za plný počet bodů, což chtěla jistě nyní zlomit. A podařilo se jí to, když o své výhře rozhodli domácí jediným gólem. Aritma na něj odpověď nenašla a i přes nevyužitou možnost pokutového kopu odjížděla zpět do metropole bez bodu.

Neproměněná penalta zlomovým okamžikem

Začátek zápasu patřil pražskému celku, který nejprve hrozil z centrů a standardek. Junkův propadlý přímý kop sebral až brankář. Tentýž hráč neuspěl ani střelou zpoza vápna. Aritma měla k dispozici pokutový kop, to když Rybka dostal míč od Junka a servíroval jej před prázdnou branku na Turáka. Jeden z bránících hráčů ale zasáhl míč rukou a penaltu zahrával Turák. Míč si postavil a bohužel pro svůj tým napálil břevno.

Neproměněná penalta domácí nakopla, naopak hosté přestali být aktivní a tolik se jím nedařilo. První hrozbou plzeňského týmu byla střela zpoza vápna, se kterou se dalo naložit jistě lépe. Z levé strany se poté do vápna probíjel Künstner a jeho dělovka mířila jen do náruče Starečka. Obrovskou šanci první půle měl Sýs, který dostal míč mezi obránce, ale na brankáře si nepřišel. Hrálo se nahoru dolů a bylo se na co dívat.

Doubravka si došla pro vítězství

Druhý poločas byl v režii domácích, kteří nastavili tempo, kterému se Pražané ne a ne vyrovnat. Zaslouženě se dočkala Doubravka vedení, které se zrodilo v 78. minutě po centru z levé strany, když koníčkem poslal hlavou do branky nehlídaný Sýs - 1:0. Plzeňáci měli více ze hry, ale na Aritmě bylo vidět, že chce vyrovnat, byť se ne tolik dařilo. Do šance se řítil Macek, ale před vápnem byl Knakalem faulován. Dobrá pozice při přímém kopu bohužel pro hosty nebyla využita. Kýžený vyrovnávací gól nepřišel, a tak odjížděl pražský tým s prázdnou.

zdroj: fotbalunas.cz

Jaromír Šimr, trenér: "Zasloužené vítězství, ale měli jsme i štěstí, když soupeř nedal penaltu. Měli jsme více ze hry, šance, ale bojujeme s proměňováním. Bylo to dokonce napínavé, Sýs dal krásný gól hlavou a ten rozhodl."

Tomáš Kubr, trenér: "Začátek jsme měli lepší, měli jsme více ze hry a Doubravka byla zaskočena naším výkonem. Domácí nakopla naše neproměněná penalta, nás to naopak poznamenalo. K vidění byly šance, hrálo se nahoru dolů, byla tam dobrá pasáž. Druhý poločas jsme nezachytili tempo domácích, ti byli lepší a šli do vedení. Měli více ze hry, po gólu se hrálo po vápna. Vyrovnávací gól jsme už ale nedali, měli jsme tam nějaké závary, ale nepadlo to tam."