Stareček (90.Roub) - Macek, Bedrna, Štohanzl, Troníček, Pivrnec Kocour, Baran, Polom, Modr, Macháček

Šmejkal - Kořistka, Kravar, Péček ( 77.Stehlík), Lattisch, Drahorád, Blažek, Šilhán (90.Tyml), Grambal ( 87. Lorenz), Lukáš, Cinkanič

Branky: Kocour, Štohanzl -Blažek, Kravar

Žluté karty: Macek, Troníček,  Baran,  Pivrnec - Cinkanič

Rozhodčí: Krejsa - Švagr,  Hádek

Mariánské Lázně zpočátku jarní části nepředváděly moc dobré výkony. Poslední dobou se ale zvedají a nyní zajížděly do metropole, kde je čekala silná Aritma. Ta chtěla zvítězit, což se jí také dlouho dařilo. O dvougólové vedení ale přišla a šlo se do penalt.

Nahoru dolů

První poločas se hrálo nahoru dolů, pro oko diváka šlo o zajímavý zápas. První šanci měli domácí. Na levé straně kombinoval Bedrna s Mackem, kdy druhý jmenovaný dával míč do vápna, kde pálil nad Macháček. Mariánky hrály dobře kombinačně, ale dlouho si nevytvořily větší příležitost. Ojedinělá střela skončila mimo tři tyče.

V další šanci domácích Bedrna přehlavičkoval Šmejkala a Macháček měl před sebou odkrytou branku. Stíhaný obránci však svatyni překopl. Na druhé straně podržel Stareček, který reflexivně vychytal hlavu Lukeše. Z dorážky na brankové čáře zastoupil brankáře Modr a následný závar byl zažehnán. Domácí brankář také vyrazil hlavičkový pokus Cinkaniče do tyče. První poločas tak gól nenabídl.

Aritma vedení neudržela

Do druhé půle vstoupila lépe Aritma, která držela více míč na kopačkách. Polom vyslal hezky Štohanzla, jeho střela ale mířila vedle. V 50. minutě se měnilo skóre. Znovu to byl Polom, který vyslal kolmicí mezi obránce Kocoura. Ten ustál souboj se dvěma bránícími hráči, udělal kličku Šmejkalovi a užil si svou chvilku slávy - 1:0. Stav mohl být zanedlouho opět vyrovnaný, ale hosté nepotrestali nedorozumění mezi Bedrnou a Modrem. Pěček pálil nad.

V 57. minutě se znovu měnilo skóre. Polom z přímého kopu trefil zeď, ale míč se odrazil ke Štohanzlovi a ten už mířil přesně - 2:0. Uběhlo pár minut a příchozí diváci se dočkali další branky. Pivrnec nejprve dobře zachytil míč, poté ale chyboval v rozehrávce. Lattisch utetkl a byl nedovoleně zastaven Baranem. Bohužel pro domácí v šestnáctce. K pokutovému kopu se postavil Blažek a byť se Stareček míče dotkl, z branky ho vytěsnit nedokázal - 2:1.

Čas plynul a Aritma si vedení hlídala. Držela míč a Mariánky hrozily jen z brejků, ze kterých nic nebylo. V poslední desetiminutovce měli hosté k dispozici rohový kop. Stareček míč tečoval pouze k zadní tyči, kde byl Kravar a propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:2.

Střídání se opět vyplatilo

Trenér Kubr dal opět důvěru Roubovi, který v poslední minutě nahradil Starečka. Ten chytil penaltu ve třetí sérii a jelikož Aritma byla v loterii stoprocentní, plusový bod zůstal na jejím hřišti.

Aritma své další utkání odehraje ve středu 8. května, kdy bude na Den vítězství hostit od 18 hodin rezervu Táborska. Jde o předehrávku 29. kola. Tímto duelem zároveň vyvrcholí oslavy 100 let existence pražského klubu. Pozvánku na tuto akci si můžete prohlédnout ZDE.

zdroj: fotbalunas.cz

Tomáš Kubr, trenér: Od obou týmů byl k vidění pěkný fotbal. Vedli jsme o dva góly a nakonec z toho byla remíza, škoda. Sportovně ale musím uznat, že byla v kontextu zasloužená. První poločas byl nahoru dolů, do druhého jsme vstoupili my lépe, měli jsme více míč na kopačkách. Mariánky daly kontaktní gól a závěr zápasu jsme si sice hlídali, ale ze standardky jsme dostali druhý a šli jsme do penalt. Tam nám pomohl opět Roub k plusovému bodu.

Jakub Lattisch, záložník: Měli jsme šancí na tři zápasy, ty jsme nedali a po vlastních chybách dostaneme dva góly. Na druhou stranu se ukázala síla týmu, že jsme dokázali srovnat, když jsme o dva góly prohrávali. Remíza z Aritmy je dobrá.