1. kolo, sobota 05.08.2023, 10:15

FC Viktoria Mariánské LázněSK Aritma Praha

0:3 (0:2)
Roman Kunc | | Muži A

Mariánské Lázně - Aritma 0:3 ( 0:2 )

Skvělý vstup do soutěže.

FC Viktoria Mariánské Lázně:

F. Hinterholzinger - D. Cinkanič , M. Brož (46. M. Skopový ) , M. Šimek , J. Dvořák - M. Kapolka (46. M. Buršík ) , F. Renza (61. M. Peška ) , D. Pěček (81. M. Štůla ) , D. Skopový , M. Drahorád - P. Holub

SK Aritma Praha:

D. Roub - M. Červený (67. D. Dostál ) , M. Komárek (90. L. Kozohorský ) , A. Novotný (67. V. Musil ) , D. Macháček (87. T. Hagino ) , J. Mareš , S. Kubr , V. Lőffler , Š. Dostál , J. Vožický , T. Ielitro

Branky: Vožický, Červený, Macháček

Žluté karty: Mareš, Novotný, Š.Dostál

Červené karty: Hagino

Rozhodčí: Havránek - Penna, Hessová

Diváci: 100

Komentář

Od samotného počátku jsme měli možnost vidět velmi svižný fotbal z obou stran, což ocenili zejména diváci, pro které se muselo jednat o velmi příjemný sportovní zážitek.  Stovka místních fandů ale sledovala velkou aktivitu hostujícího celku, který si první velkou příležitost vytvořil již v patnácté minutě. Střela se ale odrazila od tyče, a tak byli hosté, pro tento okamžik, zachráněni.


Aritma ale postupně převzala kontrolu nad utkáním, a po prvních neproměněných příležitostech přišla branka, která hosty poslala do vedení. Ve čtyřicáté minutě se prosadil Jiří Vožický, na jehož branku o tři minuty později navázal David Macháček. Mariánské Lázně nedokázaly tlaku hostujícího celku odolat, a tak se do šaten odcházelo za nepříznivého stavu právě pro domácí, kteří prohrávali rozdílem dvou branek.


Ve druhé půli nedošlo k žádnému výraznému přesunu sil, a tak to byla stále pražská Aritma, která utkání jednoduše řečeno ovládla. O poslední branku utkání se v šedesáté minutě postaral Martin Červený, a hosté tak oslavili svůj letošní první bodový zisk. Ten těší o to více, že se utkání obešlo bez inkasované branky.


Pražský celek si ale odnesl ještě jeden velmi zajímavý rekord. V sedmaosmdesáté minutě se na hřiště dostal  Takuya Hagino, kterému se po smolné situaci podařilo obdržet červenou kartu po deseti vteřinách na hřišti. Tato kuriozita tak lehce ozdobila utkání, ve kterém byli hosté jinak nekompromisní.


Zdroj fotbalunas.cz

Ohlasy

FC Viktoria Mariánské Lázně:

Aleš ZachUtkání se nám nepodařilo, jak se říká, den blbec…Nevyšlo nic…Vstup nebyl špatný, ale nevyužili jsme jednu velkou šanci a pak jsme začali být nervózní, nepohlídali si roh a hráče na přední tyči a o chvilku později po obrovské chybě inkasovali další gól…Po pauze jsme vyměnili dva hráče, brzy přidali dalšího útočníka a opět jsme měli dobrou příležitost dát kontaktní gól…nepovedlo se a naopak po našem špatně sehraném signálu při rohu se soupeř dostal ke kontru, který přetavil v třetí gól a bylo hotovo…Už to byla jen křeč a frustrace a soupeř, který má velkou kvalitu, zaslouženě vyhrál…Hráči se z toho snad brzy oklepou, charakter týmu je na vysoké úrovni a já věřím, že Lázně budou hrát v divizi důstojnou roli, a potvrdí se to už za týden v Klatovech…

SK Aritma Praha:

Ladislav ProšekJsme rádi, že jsme do nového ročníku vstoupili vítězně, a to i proti výrazně posíleným Mariánským Lázním, kde se letos budou body sbírat velmi těžce. Těší mě to tím více, že se podařilo utkání uhrát s nulou v zádech, což je vždy velmi příjemné plus. Ta červená karta je opravdu cosi nevídaného, ale upřímně… ten hráč je hrozně hodný člověk, a došlo k tomu spíše omylem, ale rozhodně ne úmyslem.

Aritma TV

Utkání 2023/24

Soutěžní zápasy mužů a dorostů

Muži B | Baráž
Aritma PrahaUhříněves
Muži B | Baráž
UhříněvesAritma Praha

MLÁDEŽ 2023/24

Soutěžní zápasy žáků