3. kolo, sobota 25.08.2018, 10:30

FK Jindřichův Hradec 1910SK Aritma Praha

2:0 (0:0)
Petra Bařinová | | Muži A

Aritma obdržela lekci z produktivity a z Jindřichova Hradce odjíždí s prázdnou

Po domácí výhře s Hořovickem zajížděla Aritma do Jindřichova Hradce, který měl nabitý program, neboť sehrál úterní utkání v rámci MOL Cupu s Českými Budějovicemi. Anglický týden domácím nečinil problém a pražského soupeře porazil.

FK Jindřichův Hradec 1910:

J. Hulík - M. Janák , M. Völfel , M. Toman , P. Řehoř , V. Kučera (90. D. Cettl ) , J. Chalupský , O. Černoch (87. O. Blažek ) , F. Votava , T. Jindra , M. Jáša

SK Aritma Praha:

J. Stareček - T. Modr , P. Vávra , D. Macháček (46. J. Junek ) , A. Kraus , F. Turbák , J. Beneš , D. Frnoch , J. Troníček , D. Baran (72. M. Macek ) , M. Polom

Branky: Chalupský, Kučera

Žluté karty:  Řehoř - Stareček

 

Rozhodčí: Volf - Hodek, Hrkal

Komentář

Šance byly, góly nepadaly

Do zápasu vstoupila lépe Aritma, která měla v 10. min. první šanci utkání. Frnoch poslal míč za obranu, Turbák ho prodloužil na Beneše, ale ten na něj těsně nedosáhl. Domácí jakoby čekali, co soupeř předvede. Po rohovém kopu se k zakončení dostal Frnoch, ale z malého vápna mířil jen do středu branky. Po centru Barana na Turbáka také nic nebylo, a tak se hrálo stále nerozhodně.

 

První šancí Jindřichova Hradce byla střela ze vápnem, která mířila jen do středu branky. Další pokus o vstřelení branky byl opět s kopaček pražského celku, po rohovém kopu se Polom ocitl nikým nehlídán, ale jeho střela postrádala razanci a domácí hráč ji stihl vykopnout z brankové čáry. Ve větší šanci než byla ta první se objevil domácí kapitán Kučera, ale jeho pokus výborným vyběhnutím zmařil Stareček.

 

Aritma chtěla skórovat, ale z následujících standardek nic nebylo, další pokusy byly zblokovány. Za zmíňku stojí střela Poloma za vápnem, ale míč mířil nad. V prvním poločase se příchozí diváci branky nedočkali, a tak odcházela obě mužstva do šaten za bezbrankové remizy.

Uklidňující gól až v závěru

Aritma pokračovala ve své aktivitě, avšak jen po vápno. V 64. min. fauloval Troníček a Jindřichův Hradec měl k dispozici slibnou standardku. Centrovaný míč si našel Chalupsky a lízl jej na přední tyč - 1:0. Domácí po vstřelené brance zapnuli defenzivní mód a začalo dobývání. První pokus si připsal Modr, jehož tečovanou střelu musel zastavit Hulík obličejem. Domácí brankář podržel svůj tým i proti střele Junka a díky němu tak stále vedl Jindřichův Hradec o gól.

 

Hosté netěžili ani z centrovaných balonů, centr Junka mířil na Krause a toho vychytal opět brankář. Čas plynul a tak pražský tým vsadil vše na jednu kartu a domácím se otevíral prostor pro brejkové situace. Vávru přesprintoval Votava, centrovaný míč se odrazil k jednomu z domácích, ale ten branku překopl. Aritma ze svého tlaku kýžený gól nevytěžila, ba naopak domácí přidali branku uklidňující. Centr ze strany Vávra podskočil a proti zakončení Kučery byl Stareček bezmocný - 2:0.

 

zdroj: fotbalunas.cz

Ohlasy

FK Jindřichův Hradec 1910:

Marek Černoch, trenér: "K soupeři jsme přistoupili s pokorou a myslím si, že konečné vítězství je zasloužené. Aritma má dobrý tým, brali bychom i jeden bod a máme dokonce tři. Zvládli jsme to výborně po taktické stránce, trochu jsme pozměnili rozestavení a vyšlo to."

SK Aritma Praha:

Tomáš Kubr, trenér: "První poločas jsme měli více ze hry a domácí spíše čekali, co uděláme. Šance jsme si vytvářeli, ale neproměňovali jsme. Druhý poločas jsme pokračovali v aktivním pojetí hry, ale náš tlak byl jen po vápno a po hodině hry jsme obdrželi lekci z produktivity. Soupeř se pak zatáhl, my jsme ho dobývali, ale vyrovnat jsme nedokázali. Ke konci jsme hru více otevřeli a ke konci zápasu ještě jednou inkasovali."

Aritma TV

Utkání 2023/24

Soutěžní zápasy mužů a dorostů

MLÁDEŽ 2023/24

Soutěžní zápasy žáků