25. kolo, sobota 03.06.2023, 10:00

FŠ LitvínovSK Aritma Praha

1:2 (1:2)

FŠ Litvínov:

Zima - Pantůček , Mašek , Svoboda , Kočí , Semelka , Jelen , Rjaska , Štiller ( 70. Štís ), Špacír , Vaníček (58. Kafan )

SK Aritma Praha:

Škapa ( 41. Hošek ) - Glamoš , Dostál , Máca , Kiknavelidze ( 70. Krejča ), Tříletý , Šedivý , Pavlečka , Švarc ( 70. Šrámek ), Vošahlík ( 43. Včelař ), Grossmann

Branky: Pantůček - vlastní, Glamoš

Žluté karty: Zima, Mašek, Svoboda, Kočí - Škapa

Červené karty: 

Rozhodčí: Doček - Pešta, Hanzlík

Ohlasy

SK Aritma Praha:

Trenér Fleišer: " Předposlední ligový zápas letošní sezóny jsme odehráli na rozlehlém přírodní hřišti tvrdém jako mlat a místy poměrně hrbolatém. Spolu s větrem to dohromady spíš hrálo do karet snaživým, ale fotbalově přece jen slabším domácím. Kdyby v první půli Aritma vedla rozdílem 5 branek, nemohl se nikdo divit. Jenže nakonec se i vinou neuvěřitelně slabého (radši nenapíšu tendenčního) rozhodčího konalo zcela zbytečné a místy nedůstojné drama.  

Aritma začala ve velmi útočně laděném rozestavení 3-2-3-2, kdy se ve finální fázi občas objevovalo až 7 našich hráčů. Pomohlo i to, že jsme získali rychlé vedení. Šéďa na pravé straně “píchnul” míč po čáře, pronikl do vápna a jeho prudkou přihrávku na malé vápno si vracející se stoper “zametl” do branky. O chvilku později mohlo být ještě veseleji, ale Pavlis svůj těžký volej “přes nohu” z vápna napálil jen do tyče. 

Naši měli převahu, měli nápady a hlavně pohyb. Po další svižné akci si Jáchym zleva navedl míč na osu hřiště uklidil míč nechytatelně k tyči. Vedení 2:0 bylo zasloužené, ale naši začali občas propadávat vepředu a vzadu začala vznikat nebezpečná podčíslení. Útočník domácích prudkou přihrávku před prázdnou brankou ještě minul, ale pak úplně zbytečně udeřilo. Domácí hráč ač nejspíš v ofsajdové pozici šel spolu s naším stoperem za míčem, který Škapič přesvědčený o ofsajdu mohl opakovaně odkopnout do bezpečí. Protože naši přestali hrát, útočník dovezl mít až do kasy a protesty našemu gólmanovi vykoledovali jenom žlutou kartu.

Hlavní sudí nadále svoje pomezní ignoroval, což vyvrcholilo v situaci, kdy se mával penaltový faul na Šéďu, ale hlavní rozhodčí  zřejmě právě hledal svou slepeckou hůl. Diváci napovídali marně, bylo to zcela absurdní. Nervozita se okamžitě přenesla na hráče a v krátkém sledu viděli fotbalisté 3 žluté karty. Naši byli nadále fotbalovější, ale občas pustili soupeře zbytečnými ztrátami do nebezpečných prostor. Rozhodčí pro Litvínov vykouzlil dva přímáky z velmi nebezpečných pozic. Jeden pokus ale letěl nad a druhý Dan výborně vytěsnil nad břevno. Vrcholným číslem sudího Dočekala byla etuda těsně před koncem, kdy domácí brankář (už se žlutou kartou) udeřil Máru Šrámka, což muselo být vidět až z nedalekého Mostu. Pomezní signalizoval, volal jménem na hlavního, ale nebožákovi stiženému slepotou se přidaly i problémy se sluchem. Víc než 8 minut nastaveni ani kouzelník Dočekal vyčarovat nedovolil a tak konečně odpískal konec.        

Aritma získala svou 11 výhru v ročníku a přeskočila v tabulce Českou Lípu. V sobotu nás čeká doma Roudnice, která máme z podzimu co vracet! " 

Aritma TV

Utkání 2023/24

Soutěžní zápasy mužů a dorostů

Muži B | Baráž
Aritma PrahaUhříněves
Muži B | Baráž
UhříněvesAritma Praha

MLÁDEŽ 2023/24

Soutěžní zápasy žáků