SK Aritma PrahaČeský lev-Union Beroun, z.s.

4:1 (1:0)
Petra Bařinová | | Muži A

Nováček DIVIZE A Český lev - Union Beroun u nás neuspěl

Minulý zápas si připsal Beroun vůbec první body v soutěži. Na ně mohl navázat proti Aritmě, ale ta byla proti. Po prohře v Jindřichově Hradci si svěřenci Tomáše Kubra spravili chuť a s přehledem zvítězili.

J. Stareček - T. Modr (83. M. Bedrna ) , O. Rybka (66. D. Macháček ) , J. Junek (69. M. Macek ) , A. Kraus , F. Turbák (81. F. Podobský ) , J. Beneš , D. Frnoch , J. Troníček , D. Baran (85. P. Vávra ) , M. Polom

Český lev-Union Beroun, z.s.:

P. Šebek - M. Štrougal , T. Lhotka , L. Sklenář (51. D. Poslední ) , T. Ježek (77. M. Pelikán ) , D. Rigo (77. M. Krčma ) , P. Pipiška , L. Markvart , J. Počta (77. J. Král ) , D. Počta , J. Krůta

Branky: 2x Kraus,  Turbák,  Junek

Žluté karty : Modr, Polom, Vávra - Pipiška

Rozhodčí : Hrkal - Tesař, Průcha

Z několika šancí byl jen jeden gól

Do zápasu vstoupila lépe Aritma, která šla již ve 2. min. do vedení. Křížným míčem našel Baran svého spoluhráče Junka, ten vyslal do vápna přízemní centr, na který Šebek nedosáhl. Na zadní tyči byl úspěšnější v souboji Turbák a v pololeže dostal míč do sítě - 1:0. Domácí měli více ze hry a přicházely další šance. Rybka vyslal kolmicí Krause, ale ten v samostatném nájezdu nechal vyniknout Šebka.

Podobná situace, tentokrát kolmice od Poloma a Kraus volil razantní zakončení, které brankář hostí zvládl vyrazit. Ani potřetí Kraus neuspěl, to když ho vyslal Turbák. Jeho střela ale skončila pro změnu těsně vedle. Beroun si moc příležitostí nevytvořil, domácí měli k dispozici pár standardních situací, z těch ale také nic nebylo, a tak se šlo do kabin za jednogólového vedení pražského celku.

Gólové hody

Druhý poločas, alespoň jeho začátek, nabídl velké množství nepřesností a opatrný začátek. Hrálo se kolem půlícího kruhu a jako první se otřepali domácí. Modr vysunul do samostatného nájezdu Turbáka, ale jeho pokus opět skončil na výborně chytajícím Šebkovi, který vyrážel míč na rohový kop. Z něj následoval závar, který ale hosté uhasili. Brankář Berouna vyzrál na Turbáka i v další příležitosti.

V 56. min. Beroun inkasoval podruhé. Smolný gól, když bránící hráč chtěl odhlavičkovat míč, ale trefil jen Krause, od kterého se míč odrazil za brankovou čáru - 2:0. Netrvalo dlouho a padl další gól. Polom vysunul Turbáka, jehož pokus opět Šebek zneškodnil. Míč však vyrazil pouze ke Krausovi, který za lehké teče obránce dostal míč do sítě - 3:0.

Definitivní naději na zisk bodů vzala Berounu čtvrtá branka, která padla o minutu později. Hosté po rozehrávce z půlícího kruhu ztratili míč, Baran dlouhým míčem našel Beneše, který šel do souboje s obráncem. Míč však propadl k Junkovi a ten se nemýlil - 4:0. Beroun se poté dostal do hry a po jednom z centru také k zakončení, které ale skončilo v rukavicích domácího brankáře.

V 77. min. se Beroun dočkal alespoň jedné branky. Po protiútoku odpískal sudí nedovolený zákrok na hranici kruhu velkého vápna. Úmysl přehodit zeď se nepovedl, míč se ale odrazil zpět na kopačku Riga a ten trefil prostor zařízení, kdy Stareček nemohl stihnout reagovat - 4:1. To bylo také poslední, co zápas nabídl.

zdroj: fotbalunas.cz

Tomáš Kubr, trenér: "V prvním poločase jsme měli více ze hry a také hodně šancí. Dali jsme rychlý gól, dále soupeře podržel gólman, který nás několikrát vychytal. Beroun si během prvního poločasu skoro nic nevytvořil. Druhá půle byla zpočátku rozháraná, byly vidět nepřesnosti na obou stranách, hrálo se kolem středového kruhu. My jsme se od toho odprostili a přicházely další šance. Oproti prvnímu poločasu jsme tři z nich proměnili a dostali se do vysokého vedení. Beroun pak v závěru snížil a utkání se dohrávalo bez výraznějších šancí."