SK Aritma PrahaMFK Dobříš

1:2 pk (1:0)
Petra Bařinová | | Muži A

A-tým s Dobříší remizoval po neslaném a nemastném výkonu

Neporazitelná tvrz na Aritmě padla, poslední porážku ( taktéž v penaltovém rozstřelu ) zaznamelala Aritma 24.3. na domácí půdě s tehdejším lídrem soutěže a konečným postupujícím do ČFL Karl. Vary. Tentokrát podlehla MFK Dobříš, když jediný pokutový kop neproměnil v sedmé sérii M.Petrák.

J. Stareček - P. Vávra (64. T. Modr ) , O. Rybka , M. Macek (64. M. Petrák ) , A. Kraus , J. Junek (70. F. Podobský ) , J. Beneš (46. D. Macháček ) , D. Frnoch , J. Troníček , D. Baran , M. Polom (83. J. Mareš)

MFK Dobříš:

R. Weber - D. Pokorný , J. Horáček, R. Talůžek , J. Liška (78. T. Šebek ) - P. Junek , P. Masopust , J. Šrain , V. Šrain - F. Dort , J. Karas (66. O. Matějka )

Branky: Junek - Šrain

Žluté karty: 28. J. Beneš , 87. D. Baran , 89. J. Mareš - 37. J. Karas , 74. P. Junek , 84. J. Šrain

Rozhodčí: ŠLAJS Jakub- LANGMAJER Lukáš, HURYCH Jan

Diváci: 100

Stadion: SK Aritma Praha

Souboj týmů ze středu tabulky sehrála domácí Aritma s Dobříší. Hosté ukázali, že jim venkovní zápasy nečiní problémy. Dokázali srovnat nepříznivý stav a zaslouženě brát plusový bod po penaltách. Zajímavostí byl souboj Jiří Junka z Aritmy a na opačné straně Patrika Junka, dvou bratrů.

Masopustova chyba byla potrestána

Dobříš byla zpočátku lepším týmem, ale výsledkem její převahy byly nepřesné pokusy Karase. Domácí se také dostávali do hry, ale Rybka se svou střelou nepochodil. V dobré šanci se ocitl P. Junek, ale Stareček vychytal střelu zblízka. Na druhé straně při další střele Rybky zakročil Weber a P. Junek nebyl úspěšný ani podruhé. Brankou neskončila ani střela J. Šraina po přiťuknutí Dortem, kterou obránce zblokoval.

Stareček si připsal další zákrok a to proti střele Karase. Ve 32. minutě se příchozí diváci dočkali první branky. Masopust chyboval v rozehrávce a jeho pochybení potrestal J. Junek - 1:0. Aritma mohla navýšit vedení, ale podklouznutí Webera nevyužil Vávra, a tak se šlo do kabin za jednobrankového vedení domácího celku.

Rozhodovaly penalty

Do druhého poločasu vstoupila lépe Dobříš. Ta svého soupeře zatlačila a dostávala se do šancí. Stažený byl ve vápně J. Šrain, sudí Šlajs tento zákrok vyhodnotil v souladu s pravidly. Velkou šanci měl následně P. Junek, ale Stareček výborně vykopl nohou. V 53. minutě se hosté dočkali vyrovnání. Závar po rohovém kopu, kdy míč propadl na kopačku J. Šraina a ten se zblízka nemýlil - 1:1.

Aritma po inkasované brance přidala na důrazu, soupeř vsázel na brejkové situace. Na správném místě ve správný čas byl Talůžek, který vykopával střelu Vávry. Na druhé straně utekl P. Junek, ale střela mu nesedla. Dále ve dvou střeleckých pokusech nepochodil Troníček, a tak byl stav stále nerozhodný. Ve zbylém času pálil nepřesně domácí Modr, na druhé straně ho napodobil J. Junek s Dortem, a tak šel zápas do penalt.

Dobříš bere podruhé za sebou plusový bod

V sedmé sérii rozhodl o dvou bodech pro Dobříš domácí Petrák, který branku minul a jako jediný z penaltových akterů selhal. Hosté tak podruhé za sebou berou plusový bod.

zdroj : fotbalunas.cz

Tomáš Kubr, trenér: "Neodehráli jsme vůbec dobré utkání. Soupeř byl lepší, vytvářel si příležitosti a nám dobře zachytal brankář. My jsme šli do vedení po šťastném gólu, Dobříš byla lepší. Ve druhém poločase jsme tahali za kratší konec. Od 70. minuty jsme ale měli více díky kondici, měli jsme šance, ale nedali jsme je. Následně jsme nezvládli penalty. Vzhledem k průběhu hry bere Dobříš zcela zaslouženě dva body."

MFK Dobříš:

Filip Dort, útočník: "Hrál se hezký fotbal. Předvedli jsme pěkný výkon a mohli jsme i zvítězit. Dva body jsou však cenné."