SK Aritma PrahaTJ Sokol Čížová, z.s.

0:1 (0:1)
Petra Bařinová | | Muži A

Domácí prohra s Čížovou

A-tým prohrál doma s Čížovou 0:1, když v prvním poločase proměnil pokutový kop Jirouš z Čížové. Aritma měla stejnou šanci druhý poločas. Nejzkušenější hráč Ondřej Rybka neunesl tíhu okamžiku a v 65. minutě penaltu zahodil.

J. Stareček - P. Vávra , O. Rybka , J. Troníček , A. Kraus , J. Junek (78. J. Beneš ) , R. Turák , D. Frnoch , T. Modr (88. M. Petrák ) , M. Macek , M. Polom

TJ Sokol Čížová, z.s.:

J. Novák - J. Lukeš , T. Pospíšil , M. Kočí , D. Novák , O. Gregor (86. I. Krasnyanyk ) , P. Janda , M. Jirouš , L. Dvořák , M. Polodna , T. Fenyk

Branky: Jirouš (pen,)

Žluté karty: 28. A. Kraus , 60. P. Vávra , 67. J. Troníček - 11. M. Jirouš , 48. J. Lukeš , 61. L. Dvořák , 89. P. Janda .

Rozhodčí: Ježek - Šob, Klečka

Svou neporazitelnost mohla prodloužit Čížová na Aritmě, která v posledních zápasech moc bodů nezískala. To chtěla zlomit nyní, ale v cestě stál zkušený tým, který dovedl utkání do vítězného konce.

Obdržený gól Aritmu nakopl

Vstup do zápasu nabídl vyrovnaný a opatrný fotbal, při kterém držela míč více na svých kopačkách Čížová. V první šanci se objevil Jirouš, když se protáhl kolem Frnocha. Jeho střela do středu branky nenadělala Starečkovi problémy. Aritma se snažila něco vymyslet, do šance se ale nedostala. První branka padla krátce po půl hodině hry. Polom otálel s odehráním míče, který se k němu odrazil. Míč se dostal do vápna ke Kočímu, kterého Rybka zatáhl a k udivení domácích se pískal pokutový kop. K tomu se postavil Jirouš a nezaváhal - 0:1.

Obdržená branka pražský celek nakopla. Po kombinaci ve středu hřiště obdržel Junek míč za obranu, ale jeho následné zakončení na zadní tyč mířilo vedle. Poté dostal z pravé strany Macek loptu od Turáka. Míč měl ale pod sebou a následná střela mířila nad. Z nabídnutých standardek domácí nic nevytěžili a skóre se neměnilo ani po nahrávce Modra na Junka. Ten šel sám, ale Novák jeho pokus vyrazil. Poslední šanci měla Čížová, ale jeden z hostí po rychle založené akci Novákem střílel z hranice šestnáctky nad.

Neproměněná penalta musela mrzet

Do druhého poločasu vstoupil pražský celek lépe. Měl více ze hry a také měl šanci na srovnání. Z pravé strany centroval Rybka a sám na malém vápně se ocitl Kraus. V ideální pozici ale branku překopl. Čížová tahala čas jak jen mohla, což domácím nehrálo do karet. Další příležitost měl opět Kraus. Míč si sám vybojoval, postupoval do vápna a mezi malým vápnem a penaltou váhal tak dlouho se zakončením, až byla jeho střela zblokovaná.

Krátce po hodině hry po jednom z autových vhazování zahrál rukou ve vápně Polodna. Sudí Ježek jeho prohřešek proti pravidlům nepřehlédl a ukázal na značku pokutového kopu. Tu nejlepší příležitost měl z jedenácti metrů Rybka, ale pálil vedle. Čížová mohla navýšit vedení. Janda se proháčkoval po pravé straně přes Junka a Vávru. Na zlatém podnose připravil balon Jiroušovi, ten ale branku překopl.

Aritma otevřela hru a tlačila se vpřed. Vytvořila si pár standardek, kýžený vyrovnávací gól ale nepřišel. Na druhé straně přehazoval Gregor brankáře domácích, jeho lob ale skončil vedle svatyně. Skóre nezměnila ani slabá hlavička Frnocha. Závěr zápasu si hosté pohlídali a odvezli si plný počet bodů.

zdroj: fotbalunas.cz

Tomáš Kubr, trenér: "Začátek zápasu byl z obou stran opatrný. Čížová měla více míč na svých kopačkách a potvrzovala kvalitu týmu. Chtěli jsme být aktivní v napadání, ale to se nám moc nedařilo a nedostávali jsme se ani do zakončení. Po inkasované brance z nás spadl počáteční ostych a více jsme se dostávali do hry. Ve druhém poločase jsme byli aktivnější a měli jsme více ze hry, dostávali jsme se do zakončení. Vyrovnat jsme mohli z penalty, ale bohužel jsme neproměnili. Postupem času jsme otevřeli hru, ale Čížová si zápas pohlídala. V zápase jsme měli čtyři vyložené šance a proti takovému soupeři se musí proměnit, jinak se to vymstí, což se nám stalo. Podali jsme bojovný a organizovaný výkon. Bylo vidět zlepšení oproti minulým zápasům."

Zdeněk Staroba, trenér: "Tři body jsou super, na Aritmě jsme hráli na horké půdě. První poločas jsme šli do vedení po penaltě, soupeř to měl založené na agresivní hře, autech a standardkách. Ve druhém poločase byla po jednom z autů penalta pro soupeře, ale hráč to poslal vedle. Kdyby domácí dali, mohli jsme klidně i prohrát. Přežili jsme to, měli jsme i dvě stoprocentní šance, ale nenavýšili jsme. Domácí si už nic nevytvořili a my jsme si zápas pohlídali."