SK Aritma PrahaSK Rakovník

1:0 (1:0)
Petra Bařinová | | Muži A

Výhra doma nad Rakovníkem

A-tým potvrdil vítězstvím získané body z Mariánských Lázní a připsal si další vítězství. Bohužel i dalšího vyloučeného hráče. Po strkanici byl vyloučen Jakub Troníček.

J. Stareček ] - D. Macháček(84. M. Bedrna ) , O. Rybka , J. Troníček , J. Beneš , J. Junek (76. F. Turbák ) , R. Turák , D. Frnoch , T. Modr , M. Macek , M. Polom

SK Rakovník:

P. Šíma - P. Duchoň , Z. Schwendt (84. M. Krupička ) , J. Krupička , P. Tvrz (66. J. Čech ) , J. Severin , J. Červený (80. L. Stuchl ) , T. Pucholt , J. Sklenka , R. Hamouz , P. Besta

Branky: Macháček

Žluté karty: 52. M. Macek , 83. J. Troníček - 43. J. Severin , 44. J. Sklenka , 49. P. Tvrz

Červené karty: 88. J. Troníček- 88. J. Sklenka .

Rozhodčí:  Novotný Miroslav - TESAŘ Tomáš, VYCHODIL Tomáš

Rakovník mohl na Aritmě napravit nepovedené domácí utkání, naopak pražský celek chtěl potvrdit body z venkovního prostředí. A měl k tomu blíže než soupeř, neboť se dostal do vedení, které držel. Domácí celek zachránilo břevno a jelikož se hosté nezmohli ani na jednu branku, body zůstaly doma.

Vedení Aritmy zachránilo břevno

První poločas se odehrával povětšinu času na rakovnické polovině, kde se domácí usadili. Ovšem jen kolem vápna, a tak bylo k vidění dosti soubojů. Po Modrově kolmici chyběl Mackovi krok k zakončení. Po jednom z autů centroval Modr na zadní tyč, kde se sekl míč pod nohu Benešovi. Byť měli domácí více ze hry, tak působila rakovnická defenziva v čele s Bestou kompaktně.

Skóre se otevřelo ve 24. minutě. Turák mezi obránce vyslal Junka. Jeho pokus Šíma vyrazil, ale pouze do míst, kde si míč našel Macháček a doklepl - 1:0. Poté se hra srovnala a obrovskou šanci měl Rakovník. Červený odstrčil Macka a našel Pucholta, jehož střelu zastavilo břevno. Poločas tak skončil lépe pro pražský celek.

Pochybení sudího Novotného

Za druhý poločas si hosté vypracovali největší šanci, ale jeden ze žlutomodrých poslal míč po rohovém kopu pouze do koše domácího brankáře. Aritma nebyla tak aktivní jako v prvním poločase a hra se odehrávala mezi vápny bez výraznějších šancí. Čas plynul a zpoza vápna to zkoušel Turák, ale Šíma byl na místě. Stejně jako při střele Turáka. Poté našel Modr pod sebou Macháčka. Po jeho další nahrávce vznikl závar a míč se odrazil k Turbákovi, který opět mířil jen do hostujícího brankáře.

Rakovník hrozil ze standardek, ale nic vážného si nevytvořil. V posledních minutách drželi domácí míč na útočné polovině a tahali čas jak jen mohli. V 88. minutě sejmul na středu hřišti Hamouz domácího Troníčka. Ten se následně ohnal po kolem jdoucím Sklenkovi a uviděl ihned červenou kartu. Obrovské pochybení ale přišlo ze strany sudího Novotného, který udělal žlutou kartu nikoliv Hamouzovi, ale Sklenkovi, který viděl již druhou a byl tak neprávem vyloučen. Tato nefotbalová situace také ukončila zápas.

zdroj: fotbalunas.cz

Tomáš Kubr, trenér: "Celý první poločas byl v naší režii. Většinou se hrálo na polovině Rakovníka kole vápna. Soupeře jsme přehrávali, vytvářeli si šance a šli do vedení. Naopak nás zachránilo jednou břevno. Ve druhé půli jsme nebyli tak aktivní, hrálo se převážně mezi vápny bez šancí. Ke konci jsme drželi míč u rohového praporku ať už na jedné nebo na druhé straně. Rakovník byl frustrovaný, byl tam faul na Troníčka, po kterém se sám hráč ohnal a šel ven, za hosty taky šel hráč po druhé žluté ven, zbytečné vyloučení, to byla taková kaňka celého zápasu."

Marek Tvrz, vedoucí týmu: "Utkání bylo od počátku bojovné. Hrálo se především mezi vápny a místy to byla válka. Plno tvrdých osobních soubojů a nakonec dvě červené karty. Pro domácího hráče oprávněna. Pro našeho nikoliv, protože žlutou kartu obdržel špatný hráč, pro kterého byla bohužel druhá. S velkou hořkostí gratuluji domácím k vítězství. Nicméně pokud budeme hrát jako dnes, tak budeme bodovat."