SK Aritma PrahaFotbalový klub Tachov, z.s

2:0 (1:0)
Roman Kunc |

Aritma - Tachov 2:0 (1:0)

Po brankách Kocoura a Macka zustávají body na vyprahlém trávníku  ve Vokovicích.

SK Aritma Praha:

J. Stareček - T. Modr , M. Polom , D. Baran , D. Kocour (68. D. Macháček ) , J. Beneš , J. Troníček , R. Turák , J. Štohanzl (80. M. Pivrnec ) , D. Frnoch, M. Macek (85. J. Mareš )

Fotbalový klub Tachov, z.s:

O. Valeš (91. D. Dvořák ) - M. Ruda , L. Čížek (72. M. Šácha ) , M. Folejtar , D. Faber (80. V. Mráz ) , L. Bydžovský (86. M. Šmída ) , P. Vyleta , M. Nemeš , M. Braun , T. Habart , R. Skopový

Branky:  Kocour,  Macek

Žluté karty: Braun,  Folejtar

Červené karty:

Rozhodčí:Braun Martin - BRYCHTA Ondřej, NEJEDLÝ Tomáš

Komentář

Dosud nepovedenou jarní část mohl Tachov vylepšit v Praze, kde ho přivítala Aritma. Ta šla do utkání s jasným cílem, který se jí také splnil. Domácí fotbalisté získali od začátku herní převahu a připsali si zasloužené vítězství.

Kuriózní branka

Od samého začátku zápasu bylo jasné, kdo bude diktovat tempo hry. Domácí na nic nečekali a vytvořili si tlak, Tachov si ale zakládal na dobré defenzivě, a tak to pražané neměli jednoduché. Z dvaceti pěti metrů to zkoušel Štohanzl, jehož střela letěla těsně vedle tyče. Aritma měla dosti standardních situacích, kdy do vápna létaly pěkné míče od Beneše či Macka. Po jedné takové standardce hlavičkoval Troníček těsně vedle.

Ve 20. minutě se poprvé měnilo skóre. Kocour si navedl míč na střed vápna a bránící hráč mu ho chtěl vypíchnout. Bohužel pro hosty tak nešťastně, že trefil domácího hráče, od kterého se míč odrazil přes Valeše a byl z toho velmi krásný lob - 1:0. K vyrovnání zkoušel vybídnout své spoluhráče Habart, ale jeho nebezpečný centr nikdo nezasáhl. A když i z dobré pozice mířil jeden z tachovských hráčů pouze do středu branky, museli se hosté smířit s poločasovým jednogólovým mankem.

Aritma přidala pojistku

Druhý poločas nepřinesl tolik, co ten první. Hned po pár vteřinách vyslal z levé strany do vápna centr Modr, ale na zadní tyči jen těsně nedosáhl na propadlý míč Štohanzl. Tempo hry celkově polevilo, domácí si hlídali vedení a svého soupeře k ničemu nepouštěli. Tachov sice kroužil kolem pražského vápna, ale bez úspěchu. Bydžovský tápal s rozehrávkou, až mu míč sebral Turák, který se podél brankové čáry hnal na branku, ale míč ho neposlechl.

Po hodině hry bylo vedení domácích navýšeno. Dlouhý aut Modra prodloužil Turák na Frnocha, který ještě posunul míč na zadní tyč k Mackovi, který využil volného prostoru - 2:0. V 73. minutě zkoušel zpoza vápna pálit Polom, ale nezasáhl cíl. O chvilku později si našel centr zprava Štohanzl, proti jehož hlavičce výborně zasáhl Valeš. Čas plynul a poslední změnu skóre mohli učinit domácí. Šácha chybně rozehrál, ale následnou Benešovu nahrávku zastavil zdvižený praporek.

Aritma si tak připsala další body do tabulky a nachází se na krásném 5. místě. Tachov se po další prohře nadále propadá...

zdroj: fotbalunas.cz

Ohlasy

Tomáš Kubr, trenér: Od začátku zápasu jsme měli více ze hry a usadili se na soupeřově polovině. Tachov ale dobře bránil. My jsme šli do vedení po zajímavém gólu, měli jsme další šance, ale ty jsme stejně jako soupeř neproměnili. Druhý poločas zaostal za tím prvním. My jsme si hlídali vedení, které jsme ještě navýšili. Bylo to takové utahané, zápas se už jen dohrával.