Čížová porazila Aritmu po dvou penaltách Jirouše

J. Novák - P. Janda (80. D. Chytrý ) , J. Lukeš , M. Šlapák , M. Polodna , D. Novák , O. Gregor (75. I. Krasnyanyk ) , M. Rozhoň , R. Zahrádka , M. Jirouš , M. Kočí

J. Stareček - J. Troníček , J. Štohanzl , M. Bedrna , M. Macek , T. Modr , M. Polom , D. Baran , D. Kocour (73. D. Macháček ) , J. Beneš , R. Turák

Branky:  2x Janda

Žluté karty: Chytrý - Turák,  Polom,  Beneš

Červené karty:  Turák

Rozhodčí:  Volf - Grimm,  Šlajs

Domácí zkušený tým nenašel na pražský celek v prvním poločase recept. Do kabin se po vyrovnaném poločase šlo za bezbrankového stavu a zápas se tak musel rozhodnout v jeho druhé části. V té kopali domácí dvakrát penaltu. Jirouš dvakrát nezaváhal a tři body zůstaly doma.

První poločas gól nenabídl

První poločas odstartovala velká šance Aritmy. Štohanzl prošel přes Polodnu a našel Turáka, který ale mířil pouze do středu branky. Na druhé straně dával zpětnou nahrávku Lukeš na Šlapáka, ten ale mířil vedle. Aritma se snažila hrát kombinační fotbal po zemi, domácí naopak spoléhali na standardky a dlouhé míče na vytáhlého Jirouše, který dokáže míč sklepnout či pokrýt. Z těch ale první poločas nic nevytěžili, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Rozhodly dvě penalty

Do druhého poločasu nastoupily oba celky se stejnou taktikou. Ta přnesla ovoce domácím. Lukeš ze standardky hledal Jirouše, který byl faulován Turákem. Velkou nepříjemností byla pro pražský celek nejen odpískaná penalta, ale také druhá žlutá pro faulujícího hráče, který tak musel pod sprchy. Z pokutového kopu nezaváhal Jirouš - 1:0. Inkasovaná branka Aritmu nepoložila, ba naopak ta chtěla i přes početní nevýhodu dál pokračovat ve své hře.

Pěknou kolmicí vyslal Polom do obrovské šance Štohanzla, ten ale Nováka nepřekonal. Snaha se hostujícímu celku upřít nedala, bohužel pro něj ale chyboval v rozehrávce Beneš. Ten dal těžkou nahrávku Troníčkovi, Janda míč vypíchl a Stareček ho ve snaze míč odkopnout trefil. Sudí Volf po rozmýšlení udělil brankáři žlutou kartu a ukázal na značku pokutového kopu. K penaltě se postavil Jirouš a opět byl úspěšný - 2:0.

I po této brance šla Aritma alespoň za čestným gólem a chtěla využít polevení domácích. Beneš vyslal kolmici na Macháčka, který postupoval sám na Nováka a obranná teč vracejícího Kočího pomohla míči do břevna. Výsledek se tak neměnil a v utkání dvou kvalitních týmů brala body domácí Čížová, pražané předvedli také dobrý výkon.

zdroj: fotbalunas.cz

fotogalerie ze zápasu

Zdeněk Staroba, trenér: Hráli jsme proti kvalitnímu soupeři, který dobře bránil. Do kabin se šlo za bezbrankového stavu. Ve druhém poločase jsme měli více balon na noze, ale soupeř měl víc šancí. Vysvobodila nás penalta po faulu na Jirouše. Tři body z tohoto zápasu jsou dobré.

Tomáš Kubr, trenér: V zápase jsme měli jako první šanci my a označil bych ji i jako naší největší, bohužel jsme neproměnili. My jsme se snažili hrát, soupeř využíval především nákopů na Jirouše a standardek. Ve druhé půli se herní obraz neměnil. Z jedné takové standardní situace soupeř vytěžil penaltu a my šli zároveň do deseti. Domácí byli uspokojeni, naopak my jsme chtěli více hrát. Po vlastní chybě se kopala druhá penalta. Ani po další brance jsme to nevzdali a chtěli jsme se zápasem něco udělat. Byla to zbytečná prohra, měli jsme více šancí. Soupeř má ve středu hřiště kvalitní hráče, na které spoléhá. Předvedli jsme týmový výkon, hráli jsme dobře a mohli bodovat, bylo to pro nás hratelné. Jandovi přeji brzké uzdravení.