Velký úspěch si připsali aritmáci v soutěži G3B

Žluté karty:

Červené karty:

Rozhodčí: Řezníček

Komentář

Velký úspěch si připsali aritmáci v soutěži G3B, když se jim poprvé v sezóně podařilo zvítězit v mistrovském utkání hraném na dvě hřiště! Hned úvod zápasu, ale naznačil, že utkání bude těžkou zkouškou. Po počáteční opatrné hře, šli do vedení domácí, když dvakrát za sebou překonali Vaška Forejta. Po několika promarněných šancích domácích se blýsklo na druhé straně, po přihrávce Ondřeje Páry rozvlnil síť Christán Grunnet. Vzápětí na to, se po nedorozumění brankáře prosadil hbitý obránce domácích. Christián si po chvíli připsal druhou trefou, když pěkně proměnil nabídku Lukáše Leidla. První čtvrtina však skončila dvougólovým rozdílem. Útočník Podolí využil zaváhání naší obrany a bylo to 4:2. Druhá čtvrtina se vyvíjela v podobném duchu. Naši hráči trochu zlepšili pohyb, ale góly dávali především domácí, kteří se opět trefili čtyřikrát. Z našich borců uplatnil svůj důraz v pokutovém území Ondra Pára. Fotbalovou parádu předvedl o několik minut později Lukáš Leidl, když zády k brance přeloboval brankáře Podolí.

Na druhém hřišti byli naši hráči lepším týmem a potvrdili to i gólově. První polovinu utkání ovládli ve svůj prospěch v poměru 9:3. Úspěchy si připsali například Maty Pára a Ruben Amaral. Nástup do třetí čtvrtiny byl hotovým vokovickým uragánem vyskytujícím se na Kavčích horách. Vše odstartovala trefa Marka Brandta, který se prosadil svou typickou akcí po levém křídle a bombou propálil vše, co mu stálo v cestě. Hned po rozehrání se ze samostatného úniku prosadil Ondřej Pára. 20 sekund na to zaznamenal druhou trefu Marko Brandt, a aby toho nebylo málo, na 4:0 vzápětí zvýšil Lukáš Leidl. Zakrouhlení na 5 gólů si vzal na starost Ondřej Pára, čímž dovršil hattrick. Poté tempo hry trochu polevilo a začali se prosazovat i hráči Podolí. Tři velké šance ještě zlikvidoval vystřídavší Christián Grunnet v brance. Na tři samostatné úniky po chybách obrany, ale nestačil. Poslední tečku za třetí čtvrtinou udělal Vláďa Chaplygin, když s přehledem umístil střelu k tyči.

Závěrečné dějství bylo nervy drásají, součet obou hřišť naznačoval, že půjde o každý gól. Do hry vstoupili lépe domácí, ale akcie Aritmy držel skvělý Christián Grunnet. Zvláště jeho klid při rozehrávce by mu mohli závidět i ligový fotbalisté. Za 3 minuty hry se do míče opřel Lukáš Leidl a střela se zastavila až v síti. Následovali dva slepené góly Podolí. O dvě minuty později si vzal míč Vláďa Chaplygin a hned na třikrát rozradostněl naše fanoušky. Do konce zápasu se ještě prosadil Marko Brandt a jednou znovu Vladimír Chaplygin, když obloučkem přehodil brankáře domácích. V konečném součtu obou hřišť si Aritma připsala vítězství o čtyři branky. Týmový výkon, který předvedla obě hřiště je odrazem do dalších utkání, která nebudou lehká. Gratulace a pochvala patří všem hráčům!