21. kolo, sobota 14.04.2018, 17:00

MFK DobříšSK Aritma Praha

0:3 (0:1)
Petra Bařinová | | Muži A

Aritma zvládla roli favorita

Aritma zvládla roli favorita a využila od 36. minuty početní převahu po vyloučení domácího Procházky.


V dalším kole na sebe narazí přední týmy tabulky. Aritma (2.) hostí Březovou (4.) za kterou kope Pavel Horváth, bratr Karla, který kopával za Aritmu.

MFK Dobříš:

Šedivý - Procházka, Patetl, Talůžek , Puchmajer (86.Semančík ) , Šrain J., Maryška, Krůta, Masopust ( 55. Liška ), Junek (64. Matějka ), Šrain V.

SK Aritma Praha:

Stareček - Hrabák, Glasnovič (86. Bychkov ), Plechatý (53. Petrák ), Modr, Rybka, Junek (64. Macek ), Troníček, Kraus, Beneš (79. Kuzmenko), Turbák

Branky: 2x Glasnovič, vlastní, 

Žluté karty: Procházka - Beneš

Červené karty: Procházka, Talůžek

Rozhodčí: Švagr - Štefan, Hádek

Diváci: 440

Komentář

Od úvodního hvizdu měli větší důvod k radosti hráči Aritmy, kteří zatlačili Dobříš především díky dlouhým autům a standardním situacím. Navíc se už v6. minutě, zásluhou Glasnoviče, dostali do vedení. Poté se připomněli také dobříšští, ale pokusy Jana Šraina a Štěpána Maryšky nemířili mezi tři tyče. Tento prostor našel až kapitán Talůžek, ale s jeho hlavičkou si poradil gólman Stareček. Jeho protějšek Jan Šedivý se zase blýskl při tutovce Rybky.

Klíčový moment střetnutí přišel ve 26. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí obránce Radek Procházka, což znamenalo pro velkou komplikaci v cestě za bodovým ziskem. Proti početní výhodě soupeře domácí jen s těží něco vymýšleli. Naopak Aritma zvýšila svůj tlak a Šedivý tak musel několika skvělými zákroky držet akci svého týmu nad vodou. Především jeho zásluhou měla Dobříš v poločase pouze jednobrankovou ztrátu.
Ve velmi podobném duchu se pokračovalo i po přestávce. Aritma chtěla navýšit svůj náskok, čímž by si dodala klid, ale Šedivý zprvu odolával. Nakonec hostům v 60. minutě pomohl nešťastným zákrokem Patetl, který si srazil míč do vlastní sítě a bylo to o dva.

Za dalších pět minut se podruhé trefil Glasnovič a bylo definitivně rozhodnuto.Poté se už hosté nikam nehnali a v klidu kontrolovali hru. Dobříšští hráči se však nevzdali a bojovali. V jejich největší šanci ale neuspěl Maryška a tak už se na výsledku nic nezměnilo.

Zdroj: https://pribramsky.denik.cz, aritma.cz

Ohlasy

MFK Dobříš:

Martin Šrain ( Dobříš ), trenér

 Proti kvalitnímu soupeři, jakým Aritma rozhodně je, rozhodlo vyloučení. Navíc jsme si dali vlastní branku, takže jsme měli i trochu smůly. Přesto to kluci nezabalili a i v deseti se snažili o korekci výsledku.“

SK Aritma Praha:

Tomáš Kubr(Aritma), trenér:

„Jsem rád, že jsme naplno bodovali proti kvalitnímu soupeři a po náročném programu, když jsme během sedmi dní odehráli tři těžká utkání. Do zápasu jsme vstoupili aktivně, ujali se brzy vedení a je jen škoda, že jsme nepřidali v prvním poločase další branky, šancí jsme na to měli dost. Druhý gól, který si domácí smolně vstřelili sami definitivně utkání rozhodl.“

Aritma TV

Utkání 2023/24

Soutěžní zápasy mužů a dorostů

Muži A | 17. kolo
Baník SokolovAritma Praha
Muži B | 17. kolo
Aritma PrahaUhelné sklady
U19 | 17. kolo
MotorletAritma Praha
U17 | 17. kolo
MotorletAritma Praha

MLÁDEŽ 2023/24

Soutěžní zápasy žáků 

U15 | 17. kolo
Hvězda ChebAritma Praha
U14 | 17. kolo
Hvězda ChebAritma Praha
U13 | 17. kolo
Aritma PrahaStřešovice
U12 | 17. kolo
Aritma PrahaStřešovice