FK KomárovSK Aritma Praha

2:2 (2:2)
RK | | Muži A

Komárov - Aritma 2:2 (2:2)

Komárov a Aritma ve svých vzájemných zápasech pokračují tam, kde v minulé sezoně skončili, kdy si v obou duelech rozdělili po bodu. Po výsledcích 0:0 a 1:1 z loňské sezony zvládli zase jiný výsledek. Velmi atraktivní duel rozhodovaly standartní situace, ze kterých padli hned tři góly. Navíc se oba trenéři po zápase shodli na hodnocení a uznali sílu soupeře.

FK Komárov:

D. Skokánek - L. Lisý , M. Nedvěd (83. P. Ženíšek ) , J. Lukavský (46. V. Lehedza ) , M. Nový (88. O. Dudl ) , O. Soukup , T. Břížďala (46. A. Vokáč ) , V. Nedavaška , O. Lang (69. J. Šmíd) , M. Pužík , D. Klimeš

D. Roub - Š. Dostál , D. Hodík , M. Jánský (67. V. Königsmark ) , T. Ielitro , J. Mareš , D. Dostál , J. Špírek (90. D. Juřík ) , T. Freisler (67. Š. Nikl ) , S. Kubr (67. V. Lőffler ) , J. Škoch

Gólové hody v první půli

Na začátku zápasu bylo vidět a znát, že jde o první ligový zápas, protože byla vidět nervozita na obou stranách a ne úplně všem hráčům to lepilo. Komárov byl mnohem více na míči, Aritma byla zatažena v bloku, posouvala se velmi dobře a chtěla spoléhat na brejky. Ten první využitý byl k vidění už v 10. minutě, kdy se rychlým kontrem blýskl hostující tým a na konci akce byl Daniel Dostál. Po obdržené brance domácí ještě více přidali na dominanci. V 17. minutě byla k vidění první penalta v soutěži  v tomto ročníku. Byla písknuta pro domácí, kdy se hráč domácích Ondřej Lang dostal do lehkého kontaktu s jedním hostujícím hráčem a byla z toho penalta, kterou proměnil Michal Pužík. Pužík kopl penaltu po své pravé noze, po zemi k tyči a i když brankář vystihl směr, tak zakročit nedokázal. Už o čtyři minuty déle, tedy v 21. minutě byl k vidění další gól, který dali hosté z Prahy. Hráči Aritmy měli k dispozici rohový kop, který však obrana domácím odrazila na další rohový kop. Z něho se z bezprostřední blízkosti nohou prosadil Matyáš Jánský, kterému stačilo nastavit pravačku na propadnutý míč, který se ještě otřel o břevno. Poté opět Komárov diktoval tempo zápasu s míčem na svých kopačkách. Domácí se dočkali vyrovnaní v poslední vteřině nastaveného času prvního poločasu, kdy se z trestného kopu trefil opět domácí Michal Pužík. Trestný kop Pužík kopal zhruba z dvaceti pěti metrů skoro ze středu hřiště a brankář Roub určitě nemůže mít čisté svědomí, protože míč letěl na jeho stranu, jediné co ho trochu omlouvá bylo, že míč před ním skočil, ale i tak by to měl chytat. Následně hosté rozehráli z poloviny hřiště a sudí ukončil první poločas, který diváky musel bavit.

Ve druhém poločase už gól nepadl

Do druhého poločasu Komárov opět nastoupil velmi aktivně, jeho hráči měli trvalý tlak, ale šance si skoro nevypracovávali přes velmi dobrou a zformovanou obranu hostů. Naopak to mohla být Aritma, která si mohla nakonec odvézt všechny tři body, protože na konci zápasu měla tři velké šance. Především ta poslední byla ložená, kdy byla skoro prázdná brána, ale hostující hráč nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče.

FK Komárov:

Trenér Valoušek: Od začátku jsme byli lepším mužstvem, drželi se na míči a trpělivě dobývali soupeřovu branku. Bohužel jsme si nepohlídali jeden brejk a standardní situaci a hosté jediné dvě příležitosti využili. Naši kluci ukázali charakter a vždy se vrátili do zápasu vyrovnávacím gólem. Škoda, že jsme nedokázali po přestávce skóre přehoupnout na naši stranu, dobře jsme vstoupili i do druhého poločasu, měli trvalý tlak, ale šancí už tolik ne. Aritma hrála z velmi dobře organizovaného hlubokého bloku, byla nepříjemná do brejkových situací a celkově si bod za dobrou organizaci hry a bojovnost zasloužila. My jsme po zápase s hráči cítili zklamání, chtěli jsme za zápasu tři body a nebylo k nim daleko. Remízu ale beru za spravedlivou, Aritma se prezentovala jako velmi silný protivník, diváci viděli čtyři góly a férový duel. Za to patří díky i soupeři.

Trenér Prošek: Z Komárova se nebudou lehce vozit body. Náš předzápasový cíl jsme splnily, chtěli jsme hrát dobře zezadu v bloku a spoléhat na brejky, protože Komárov je velmi silný na balonu. Navíc to bylo první utkání, které nám ukázalo, že máme stále na čem pracovat. Bod bereme.