SK Aritma PrahaFotbalový klub Králův Dvůr

3:2 (3:0)
RK | | Muži A

Aritma - Králův Dvůr 3:2 ( 3:0 )

Zápas dvou hodně kvalitních celků byl v Praze k vidění v sobotu dopoledne. Tento duel neměl jen hodně vstřelených gólů, ale také plno emocí na obou stranách a ostrých soubojů.

D. Roub - Š. Dostál , D. Hodík , F. Tošnar (64. J. Vožický ) , M. Jánský (31. V. Königsmark ) , T. Ielitro (78. S. Kubr ) , J. Mareš , D. Dostál , J. Špírek , Š. Nikl , J. Škoch

Fotbalový klub Králův Dvůr:

D. Toman - I. Šumilov (90. F. Sabou ) , D. Čížek , J. Čížek (65. F. Benda ) , J. Bouček - J. Kabele (83. V. Krejča ) , F. Štěpánek (65. T. Osvald ) , D. Hradecký - P. Ladra (65. V. Vasylynets ) , K. Krátký , D. Černý

Produktivní Aritma

Začátek utkání vyšel domácím na výbornou, kdy po rychlém brejku skóroval hned ve druhé minutě Matyáš Jánský. Poté se hosté tlačili za vyrovnáním a k dispozici dostali pokutový kop. Postavil se k němu Kryštof Krátký a s velkou pravděpodobností se díval na čtvrteční zápas Ostrava – Kodaň, protože penaltu poslal vysoko nad bránu. V tu chvíli to vlilo domácím krev do žil a odskočili na rozdíl dvou branek, kdy se trefil opět Matyáš Jánský. Tento gól padl po dlouhém autu domácích a trmě vrmě a právě Jánský se v ní nejlépe zorientoval, běžela 18. minuta. Soupeř držel míč stále více na kopačkách, ale nějakou tutovku si nevypracoval. Až těsně před poločasem se hosté dostali do velké  šance, kdy po rohovém kopu na dvakrát zachránil domácí od inkasovaného gólu brankář domácích David Roup. A klasické nedáš, dostaneš. V poslední minutě prvního poločasu potřetí udeřila Artima. Po standartní situaci na zadní tyči vyplul zcela volný Jan Škoch a uklidil míč do brány.

Nádech Cábelíků

Vstup do druhé půle vyšel lépe domácím, kdy měl Štěpán Dostál šanci zápas rozhodnout. Potom měl další šanci Dostál, tentokráte Daniel, ale ani ten se neprosadil. Po tomto okamžiku nastal velký tlak hostů. Z odraženého míče se v 65. minutě prosadil Krátký. Cábelíci se hnali za dalším gólem, toho se dočkali v 80. minutě. Vstřelil ho hostující Filip Benda v době, kdy domácí hráli o jedno hráče méně, jelikož byl ošetřován s tržnou ranou na hlavě Ielitro, který musel střídat. Hosté si vytvářeli hodně standartních situacích, ale ani z nich neskórovali. A tak skončil tento vyhecovaný zápas  výhrou domácích o gól.

Trenér Prošek : Věděli jsme o síle soupeře, který spadl z ČFL, navíc se jim podařilo udržet kádr, takže jsme se na ně dobře nachystali. Nám vyšel skvěle první poločas, kdy jsme vedli 3:0, což byl rozhodující faktor. Důležité v něm bylo i to, že hosté nedali pokutový kop a že nás těsně před půlí podržel brankář. Druhý poločas jsme skvěle začali, jen škoda, že jsme nevyužili jednu ze šancí. Bohužel soupeř snížil a v tu chvíli mu narostla křídla a my jsme ten zápas museli odehrát na krev. Na krev doslova, protože když byl náš hráč ošetřován pro tržnou ránu na hlavě, tak se hosté dostali na dostřel jednoho gólu. Zbývalo nějakých 15 minut a soupeř si vytvářel tlak díky standartním situacím, ale zvládli jsme to. Co mě hodně štve je, že hostující hráč nám nevrátil sportovně míč ke konci zápasu, ale místo toho zahájil útok svého týmu, to by se nemělo dít na žádné úrovni. Na závěr chci poděkovat mužstvu za srdnatý výkon.

Trenér Janota: Totálně jsme propadli v prvním poločase, kdy jsme domácím individuálními chybami darovali tříbrankové vedení. Druhý poločas byl nechutně rozkouskovaný a i když nám moc k otočení zápasu nechybělo, tak jsme spravedlivě prohráli.