FC RokycanySK Aritma Praha

1:5 (1:1)
RK | | Muži A

Rokycany - Aritma 1:5 (1:1)

Kanonáda a 2 zásahy Vožického ve druhé půli rozhodly o vysokém vítězství na hřišti Rokycan.

FC Rokycany:

L. Růžička ] - J. Matas , L. Titl (60. M. Černý ) L. Karlíček (82. R. Ryba ) , S. Horváth , J. Janota (69. A. Domingues ) , D. Holek , J. Hereit , P. Eger , M. Brož , D. Kroc (69. Š. Dobrý )

SK Aritma Praha:

D. Roub - Š. Dostál , D. Hodík , T. Ielitro , J. Mareš , D. Dostál (87. F. Tošnar ) , J. Špírek (72. D. Juřík ) , Š. Nikl (87. S. Kubr ) , J. Škoch , V. Königsmark (46. J. Vožický ) , T. Freisler (46. D. Macháček )

Zdroj: fotbalunas.cz

Oba celky měly anglický týden, protože v úterý hrály své zápasy v MOL Cupu. Rokycany padly doma 1:6 s Příbramí, naopak Aritma v kombinované sestavě vyřadila Hostouň po výsledku 3:2. O tři dny později se utkaly ve vzájemném ligovém zápase, který přinesl šest branek.

Vyrovnaná první půle

V úvodu bylo vidět, že Aritma je na tom lépe běžecky a už ve 14. minutě otevřel skóre utkání Jakub Špírek. Poté měla další dvě šance, které neproměnila. V tu chvíli se do hry dostali i domácí a to především díky centrovaným míčům a standartním situacím. Ve 35. minutě bylo vyrovnáno, když se po dlouhém autu a propadnutém míči prosadil Jan Matas. V tu chvíli to nalilo krev do žil domácích hráčů a začali být na hřišti lepším týmem do konce poločasu.

Geniální tahy trenéra a 4 góly střídajících hráčů

Trenér hostí Ladislav Prošek o poločasové přestávce dvakrát vystřídal, poslal do hry Davida Macháčka a Jiřího Vožického, což se později ukázalo jako geniální tah trenéra. Na začátku druhé půle byla lepší opět Aritma, která se po dvou minutách zásluhou Jiřího Vožického dostala do vedení. Uběhly další tři minuty a hosté se radovali potřetí, když se trefil i druhý střídající hráč, David Macháček. Domácí se hnali za snížením stavu, otevírali více zadní vrátka, což byla voda na mlýn pro hostující tým, který má velmi dobré brejky. V 63. minutě se podruhé v zápase prosadil Jiří Vožický. Hosté se poté často dostávali do přečíslení. Pátou branku hostů vstřelil David Juřík, který se prosadil v 84. minutě. Také on začínal zápas na lavičce a do hry se dostal až v 72. minutě.

fotogalerie na fotbalunas.cz

Ohlasy

Trenér Veselý: Za mě pochvala za první poločas, za druhý pak velké zklamání. Myslím si, že budeme muset promlouvat do duše, protože za mě rozhodla nedisciplinovanost některých našich hráčů. Podle mě nás ovlivnilo i pohárové utkání s Příbramí, ale spíše po psychické stránce, než po té fyzické.

Trenér Prošek: My jsme do zápasu šli s nějakým úmyslem a s vědomím, že oba týmy hrály v úterý pohár. Měli jsme v plánu nějaké personální změny, které uděláme v poločase a ke konci zápasu, což se nám vyplatilo na jedničku. Škoda pro nás bylo, že jsme neodskočili už v první půli na rozdíl dvou branek a naopak jsme dostali gól a do konce první půle jsme z toho byli maličko nervózní. Do druhého poločasu jsme vstoupili skvěle, což bylo i díky střídáním a poté jsme přidali další branky a dohrály jsme to tak, jak jsme chtěli, za což jsem rád.