Další, na branky bohatý, zápas nám přinesl tří bodový zisk.

A. Strolený - P. Bešta (61. K. Šobr ) , F. Holík (71. J. Benedikt ) , T. Půta (85. A. Trachta ) , V. Němec (61. R. Kokoška ) , D. Bezděk , M. Ferko , J. Duchek , V. Křeš (71. J. Bešta ) , T. Přibáň , J. Vajai

D. Chundela - Š. Dostál , D. Hodík , J. Vožický , J. Mareš , D. Dostál , J. Špírek (46. V. Königsmark ) , Š. Nikl (81. S. Kubr ) , V. Lőffler (46. M. Komárek ) , J. Škoch , J. Spica (73. D. Macháček )

Branky: Bešta - 2x Š.Dostál, Spica, D.Dostál

Žluté karty: Ferko, Kolík, Přibáň - Špírek

Červené karty:

Rozhodčí: Adámek - Louda, Holakovská

Diváci: 225

Komentář

Po nezáživném prvním poločase se diváci dočkali krásných gólů v tom druhém. Přeštice ve třetím zápase v řadě dostaly 4 a více gólů a propadly se na předposlední místo v tabulce. Naopak Aritma se výhrou dostala na druhé místo a má momentálně nejvíce vstřelených gólů v soutěži.

První poločas se odehrával převážně mezi vápny a nepřinesl mnoho zajímavých momentů. Domácí dobře bránili a hosté se k ničemu vážnějšímu nedostali. Za zmínku stojí neobvyklá malá domů zahraná domácími, která se tak často nevidí, ale hráči Aritmy příležitost nepřímého kopu v pokutovém území nevyužili. Poté se osmělili i domácí, ale své brejkové příležitosti nedotáhli do konce. V nastaveném čase prvního poločasu se otevřelo skóre, když centrem prolétl míč celým vápnem a nejmenší hráč na hřišti, Daniel Dostál, se trefil hlavou a poslal Aritmu do vedení.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí hráči, kteří se hnali za vyrovnáním, ale zároveň otevírali více prostoru v obraně. V 58. minutě se hosté dostali do dvougólového vedení. Po rohovém kopu, kdy se téměř všichni hráči postavili do brány, se prosadil Jakub Spica. V 65. minutě se do odraženého, skákajícího míče zhruba na 25 metrech opřel Daniel Dostál a vymetl všechny pavouky ze šibenice, které tam měl brankář Aleš Strolený. Aritma poté trochu polevila, což domácí využili ke snížení. Po akci na pravé straně přišel centr, a skákající míč do brány napálil Jakub Bešta v 77. minutě. Skóre zápasu uzavřel v 86. minutě Štěpán Dostál, který ve vápně přehlavičkoval domácího brankáře Stroleného.

Zdroj: fotbalunas.cz  Tomáš Vnuk

Ohlasy

Kapitán Duchek: První poločas jsme neodehráli vůbec špatně, mělo to tempo, mělo to parametry, ale měl skončit 0:0, šlo o vyrovnanou půli. Bohužel jsme v poslední minutě prvního poločasu udělali chybu a hosté to potrestali. Druhý poločas jsme dostali gól z rohového kopu. Poté jsme to vzadu už otevřeli a oni chodili do brejků. Nemá vůbec cenu klopit hlavu, naopak nás to může zase posunout. Pořád se u nás hodně kluků učí, je to nová soutěž a je to velký skok, ale musíme koukat dopředu.

Trenér Prošek: V prvním poločase jsem byl nespokojen s herním výkonem. Málo pohybu od nás a hrálo se nám špatně do dobře organizované a zhuštěné obrany domácích. Ani standartní situace se nám nedařili. Naštěstí se nám naskytla těsně před poločasem šance a tu jsme využili. Tím pádem museli domácí hru více otevřít a to nám hrálo do noty. V tu chvíli jsme si vytvářeli dobré příležitosti a přidali jsme další góly. Bohužel jsme si nechali vstřelit jeden gól, i když v tu chvíli jsme měli zápas pod kontrolou.