D. Roub - Š. Dostál , D. Hodík , M. Jánský (77. J. Vožický ) , T. Ielitro , J. Mareš , D. Dostál (77. Š. Nikl ) , M. Komárek (63. J. Špírek ) , S. Kubr (81. T. Kolínek ) , J. Škoch , J. Spica (81. V. Königsmark )

M. Červenec - V. Zeman , T. Kubart , J. Boháč - D. Dumbrovský (71. F. Šebek ) , D. Pravda (46. M. Škrleta ) , V. Hoffmann , F. Vaněk , J. Pavlík , A. Plucar (81. M. Coufal ) - J. Vítovec (81. L. Macák )

Branky: 2x D.Dostál, Ielitro, Spica, Š.Dostál

Žluté karty: Dumbrovský, Škrleta, Zeman, Boháč, Červenec

Červené karty: Boháč

Rozhodčí: Klír - Kvaček, Rázec

Diváci: 120

Stadion: SK Aritma Praha

Souboj druhého celku proti čtvrtému nabídl jednoznačnou záležitost domácích, kteří byli ve všem lepší. Hostům zřejmě dost sil sebrala úterní vítězná dohrávka na půdě Příbrami proti B-týmu. Domácí momentálně ztrácí na vedoucí Milín 5 bodů, ale mají zápas k dobru.

Od úvodu utkání byli lepší domácí, kteří šli ve 13. minutě do vedení, kdy se po rohovém kopu Metoděje Komárka hlavou na přední tyči krásně prosadil Teodoro Ielitro. Aritma pokračovala v aktivitě a odměna přišla po půl hodině hry, kdy se trefil Jakub Spica, který po přihrávce Daniela Dostála přehodil vybíhajícího brankáře hostů. O deset minut později byl rozdíl už tříbrankový. Po přihrávce Teodora Ielitra skrz celé malé vápno se na zadní tyči do prázdné brány trefil Daniel Dostál. V nastaveném čase prvního poločasu došlo ke snížení, kdy se trefil hostující útočník Jan Vítovec po standartní situaci a vráceném míči hlavou do předbrankového prostoru. Hned po tomto gólu pískl rozhodčí konec prvního poločas a nenechal hráče ani rozehrát ze středového kruhu.

Pokud někdo čekal, že gól do šatny nakopne hosty, tak se hodně spletl. Byla to zase Aritma, která vstoupila aktivně do druhé půle a vytvořila si tři velké šance, ale hosty držel Martin Červenec. Domácí se dočkali dalšího gólu v 70. minutě, kdy se trefil opět Daniel Dostál. O pět minut později dostal kapitán hostí Jan Boháč druhou žlutou kartu, která byla zbytečná a musel ze hřiště. Následnou standartní situaci zahrával Daniel Dostál, Teodoro Ielitro prodloužil míč hlavou a Štěpán Dostál vstřelil gól.

Zdroj: fotbalunas.cz Tomáš Vnuk

Trenér Prošek: Do zápasu jsme vstupovali s velkým respektem, protože jsme věděli, že Soběslav má dobrou formu, ale věděli jsme, že jsou silnější především doma. My jsme do toho utkání vstoupili s velkou energií, s velkou chutí po vítězství a to se také projevilo. Od začátku zápasu jsme dominovali a byli jsme lepším mužstvem. Po právu jsme si vytvořili tříbrankový rozdíl, ale mohli jsme vyhrávat i o více branek. Bohužel naše nepozornost a nepoctivost vedla ke snížení, ale byla to ta pověstná facka, kterou jsme si o poločase vyříkali. Druhý poločas jsme opět odstartovali ve velké intenzitě a vytvářeli jsme si velké příležitosti, kdy hosty držel brankář. Poté jsme se však ještě dvakrát prosadili a zápas dohráli, kdy i střídající hráči tomu prospěli. Jsme rádi za tři body proti těžkému soupeři a pokračujeme dál.

Trenér Florián: Bohužel z naší strany hodně nepovedený zápas. Těžko hledat příčiny tohoto krachu po dvou předchozích výborně odehraných zápasech. Věděli jsme, jakým způsobem soupeř hraje a že to pro nás bude náročné utkání, ale i tak jsme věřili v naší vlastní kvalitu a možný úspěch. Bohužel na hřišti jsme zcela propadli a přistoupili na soupeřovu očekávanou hru. Prohrávali jsme spoustu osobních soubojů a ze soupeřovi dobré nátlakové hry přicházelo z naší strany velkém množství chyb a zbytečných ztrát v rozehrávce. Dva rychlé góly brzy pohřbily zbytky naší morálky a chuti po úspěchu na cizí půdě. I když jsme ještě za stavu 3:0 dokázali snížit gólem do "šatny" na 3:1, tak to zásadní změnu do druhého poločasu nepřineslo a většinou utkání jsme protrápili. Navíc po dvou žlutých kartách se nechal zbytečně vyloučit kapitán Honza Boháč, který nám bude v následujícím utkání chybět.