René Machálek |

Regions Cup

Výběr Pražského fotbalového svazu vedený trenérem Aritmy Ladislavem Proškem si zahraje druhé kolo Regions Cupu, národního poháru krajských výběrů mužů.

Penaltový rozstřel poslal výběr PFS do 2. kola Regions Cupu

Pořádné drama a nakonec postup po penaltovém rozstřelu. Výběr Pražského fotbalového svazu vedený trenérem Aritmy Ladislavem Proškem si zahraje druhé kolo Regions Cupu, národního poháru krajských výběrů mužů. Fotbalisté z hlavního města vyhráli v Písku nad výběrem Jihočeského KFS na penalty, když po devadesáti minutách byl stav 2:2. „Jsem moc spokojený, že se povedlo postoupit. Určitě budeme chtít uspět v turnaji i dál,“ komentoval výsledek Prošek. V deváté sérii rozstřelu rozhodl o postupu Pražanů Hladký.

Zápas se pro váš tým nevyvíjel zrovna dobře, že?
Nezachytili jsme vstup do utkání, rychle jsme prohrávali 0:2. Ale ještě do přestávky se nám povedlo gólem Pytlíčka snížit. Následně přidal možná klíčový zákrok gólman Lorenc, když soupeři zneškodnil penaltu.

To vás muselo nastartovat. Vypadala tedy druhá půle lépe?
Určitě už jsme byli aktivnější a povedlo se nám vyrovnat, když se znovu trefil Pytlíček. Náš výkon po přestávce gradoval. Sahali jsme i po vítězství, v 87. minutě jsme byli blízko, ale Jakoubek trefil břevno, proto se muselo jít do penalt. Tam v deváté sérii rozhodl Hladký, a tak jsme mohli jet domů s veselou.

Hrálo se od 19 hodin. To byl záměr, protože se hrálo uprostřed týdne? Neznamenalo to komplikaci směrem k tomu, že ve středu jdou hráči do práci či do školy?
Čas výkopu byl určitě v pohodě. Hrálo se za umělého osvětlení. Pro hráče to byl určitě zážitek a taky zkušenost. Jihočeši hodně věnovali propagaci toho zápasu, byl to svátek a fotbalu to určitě prospělo.

Vstup byl zdarma, našli si na zápas cestu i fanoušci?
Byla jich tam asi stovka. Své fanoušky si zápas určitě našel, i náš výběr tam měl své fanoušky - rodiče hráčů.

U amatérských klubů uprostřed rozehrané sezony to bývá složitější s uvolňováním hráčů. Jak jste na tom byli tentokrát vy v Praze?
Byla tam obrovská podpora ze strany Tomáše Kubra, který na utkání také pochopitelně byl. Velký dík samozřejmě patří i dalším trenérům Jakubu Slezáčkovi a Martinu Svobodovi a pochopitelně klubům, co nám hráče uvolnily. Jde o divizní Spoje, Újezd Praha 4, Aritmu a přeborové Tempo a Vyšehrad. Největší zastoupení měla Aritma v podobě pěti hráčů.

Vy Aritmu vedete, aby teď někoho nenapadlo, že hráči z Vokovic mají do výběru blíž...
Tak to určitě není. V pravidlech soutěže je, že musí být výběr složený nejméně z hráčů tří klubů a já znovu opakuji, že moc děkuji všem trenérům, kteří hráče na zápas uvolnili. Dobře si uvědomuji, jak je to v rozehrané soutěži složité. Do zápasu jsme šli bez jediného tréninku, soupeř si naopak společně zatrénoval, hodně mu záleželo na úspěchu. O to je náš postup cennější.

Postoupili jste do druhého kola. Už víte, na koho narazíte? Zvládnete před utkáním nějaký trénink?
Samozřejmě by to bylo fajn, kdybychom se sešli, ale budu se opakovat. V rozehrané soutěži je to složité, takže to nejspíš dopadne tak, že se zase sejdeme až na zápas. A co se týče soupeře, tak zatím nevíme, čeká se na los. Jasné je jen to, že by se utkání mělo odehrát do konce října.


1. kolo Regions Cupu, Národní pohár krajských výběrů

Jihočeský KFS - Pražský FS 2:2 (1:2), na penalty 2:3
Branky PFS: Pytlíček 2, rozhodující penalta: Hladký.
Sestava výběru PFS: Lorenc (Aritma) - Musil (Aritma) 46. Hagino (Aritma), Hodík (Aritma), Pěnkava (Újezd Praha 4), Žitný (Kolovraty) - Gračko (Kolovraty) 60. Jakoubek (Aritma), Zhul (Spoje) 60. Hladký (Kolovraty), Hořt (Aritma) 46. Krčmář (Vyšehrad), Velička (Újezd Praha 4) - Baisa (Spoje), Pytlíček (Tempo).

Zdroj: Fotbalpraha.cz

Fotogalerie

Další fotografie

Aritma TV

Utkání 2023/24

Soutěžní zápasy mužů a dorostů

Muži A | 17. kolo
Baník SokolovAritma Praha
Muži B | 17. kolo
Aritma PrahaUhelné sklady
U19 | 17. kolo
MotorletAritma Praha
U17 | 17. kolo
MotorletAritma Praha

MLÁDEŽ 2023/24

Soutěžní zápasy žáků 

U15 | 17. kolo
Hvězda ChebAritma Praha
U14 | 17. kolo
Hvězda ChebAritma Praha
U13 | 17. kolo
Aritma PrahaStřešovice
U12 | 17. kolo
Aritma PrahaStřešovice