30. kolo, sobota 08.06.2024, 17:00

SK Klatovy 1898SK Aritma Praha

1:2 (0:2)
RK | | Muži A

Klatovy - Aritma 1:2 ( 0:2 )

Povinné vítězství na půdě sestupujících Klatov

SK Klatovy 1898:

T. Novák (86. J. Herman ) - J. Vaněk , M. Lukeš (91. D. Lajpold ) , T. Vaněk , T. Přibáň (51. M. Brož ) , F. Holík , L. Prokop , M. Mészáros (91. M. Lukeš ) , A. Vyčichl , M. Lávička , M. Ferko

SK Aritma Praha:

D. Chundela - Š. Dostál , D. Hodík , F. Tošnar (77. S. Kubr ) , A. Trenkwitz , J. Mareš , D. Dostál , M. Komárek , T. Kolínek , V. Lőffler , J. Škoch

Branky: Lávička - Dostál, Kolínek

Žluté karty: Vyčichl, Ferko - Dostál

Červené karty: 

Rozhodčí: Tupý - Žurek, Izugrafov

Diváci: 120

Komentář

zdroj: fotbalunas.cz

Fotbalisté Aritmy bojují v soutěži o umístění na stříbrné příčce. Za sebou mají v dosahu rozjetou Soběslav, a pokud chtějí uhájit druhé místo, museli na hřišti posledních Klatov bezpodmínečně vyhrát. To se Pražanům i povedlo, zvláště díky výborné první půli. Hosté vlétli na svého soupeře a během prvního poločau si vypracovali dovubrankový náskok. První branku Aritmy vstřelil Štěpán Dostál, druhou pak zařídil Tomáš Kolínek. Zároveň hosté nevyužili další své příležitosti, což je v konečném součtu mohlo mrzet. 

 

Po změně stran totiž více sešlápli plyn Klatovy a postupně více zatlačily Aritmu. K tomu se jim povedlo snížit, když se deset minut pře koncem zápasu prosadil Martin Lávička. Nervózní závěr utkání ale nakonec hosté zvládli a z Pošumaví si tak odvezli všechny body. 

Ohlasy

SK Klatovy 1898:

Kapitán - Jan MarešČekal nás zápas na horké půdě, v Klatovech se nám nikdy nehrálo dobře a chtěli jsme to zlomit. Jsem moc rád, že se nám to podařilo. První poločas jsme byli aktivnějším a důraznějším týmem a domácí jsme do nějakých větších šancí nepouštěli. Je škoda, že jsme neproměnili naše stoprocentní šance, náskok by mohl být větší než pouze o dva góly. Začátek druhého poločasu jsme trošku prospali a neproměnili naše 100% šance. Domácí se pouštěli víc a víc do útoku, tudíž jsme se soustředili zejména na defenzivu, což se nám nepovedlo a inkasovali jsme zbytečný gól. Nakonec jsme tlak domácích zvládli. Jsem rád, že jsme zvítězili a podali jsme týmový výkon. A díky tvrdé práci jsme byli úspěšní.

Aritma TV

Utkání 2023/24

Soutěžní zápasy mužů a dorostů

MLÁDEŽ 2023/24

Soutěžní zápasy žáků