Třetí remíza v řadě po vyrovnání v 93.minutě utkání s lídrem tabulky.

V. Suchý - M. Provod (88. J. Treml ) , V. Lisý , P. Bednář , J. Mudra , L. Maxa , J. Vodrážka (60. J. Flachs ) , A. Kohout , P. Klich , M. Vohrna (75. M. Vanc ) , L. Nový

D. Roub - A. Trenkwitz , T. Kolínek (70. F. Tošnar ) , S. Kubr , D. Macháček (81. V. Lőffler ) , J. Mareš (81. Š. Hořt ) , D. Dostál , J. Škoch , Š. Dostál , D. Hodík , T. Ielitro

Rozhodčí: Kubec - Lagmajer, Špindlerová

Diváci: 150

Komentář

zdroj: fotbalunas.cz

Petřín se netají postupovými ambicemi a do zápasu se soupeřem, který je známý svojí vypracovanou obranou, vstoupil aktivně. Plzeňský tým si v první půli vypracoval několik slušných šancí, ale proti byl výborný brankář Aritmy Roub, nebo branková konstrukce. Celkově trefili domácí tři tyčky. V dobré pozici ale orazítkovali i hosté jednou brankovou kosntrukci. I tak se ale domácím povedlo ujmout se vedení. Po nařízené penaltě skóroval domácí Petr Bednář.

Po pauze pokračovali domácí v dobré hře, nicméně se jim nedařilo přidat pojišťující trefu. To mohlo Petřín mrzet po jedné situaci, kdy gólovou střelu vykopával až z brankoviště Lukáš Nový. V nastaveném čase to už vypadalo, že tři body zůstanou v Plzni, ale hostům se povedlo skórovat z poslední akce v zápase. Dlouhý nákop se po prodloužení dostal k Trenkwitzovi, jenž balon napálil nekompromisně pod břevno.

Ohlasy

Radek VodrážkaObrovsky nás to mrzí. Tenhle zápas jsme měli dovést do vítězného konce. Bohužel jsme neproměnili ani jednu z dalších šancí, což se nám potom vymstilo. Je to jako na podzim, zatím nám to střelecky nelepí. Stále jsme ale na první příčce.

Trenér Prošek: " V úvodních 30min jsme hráli ustrašene a darovali soupeři pk po zbytečném faulu. Po té se hra otočila a my si vytvořili do konce poločasu 3 velké šance, ale bohužel bez využití. Druhý poločas se nesl v duchu naší optické převahy a domácí se soustředili na bránění a vyráželi k brejkům. Čas se tenčil a nám za snahu bylo dáno vyrovnání v samotném závěru utkání, když se ve vápně soupeře nejlépe zorientoval Trenkwitz a vyrovnal na konečných  1-1. Vyrovnané utkání ze kterého bereme zasloužený bod. "