SK ŠtětíSK Aritma Praha

2:1 pk (0:0)
Roman Kunc | | Muži A

SK Štětí - Aritma 2:1 pk ( 0:0)

V závěru zápasu se  nám podařilo vyrovnat. Bohužel v penaltách byl lepší soupeř.

SK Štětí:

V. Sailer - F. Svoboda , A. Brůža , V. Kala , J. Pícha , J. Neuman , D. Mencl , J. Slavíček , F. Podhorský , J. Ransdorf (52. R. Feko ) , T. Belák

J. Stareček (90. M. Franta ) - R. Turák , T. Modr , J. Beneš , M. Glasnovič , J. Troníček , F. Turbák , T. Ielitro (66. F. Podobský ) , D. Frnoch , M. Pivrnec (46. J. Štohanzl ) , M. Bedrna

Branky:  Slavíček - Glasnovič

Žluté karty: Sailer, Belák, Pícha, Podhorský - Bedrna,  Podobský

Červené karty: Podobský

Rozhodčí: Šálková - Kastl,  Kyncl

Stadion: SK Štětí

Foto na fotbalunas.cz

První šance zápasu přišla v patnácté minutě, kdy se do šance dostal domácí hráč Slavíček, který měl na noze gólovku. Trefil ale jen nohy brankáře Honzy Starečka. Průběh utkání byl ale jinak vyrovnaný a velkou šanci otevřít skóre měl i hostující Beneš, kterého vychytal brankář Sailer. K vidění byla v prvním poločase spousta standardních situací na obou stranách, ale bez využití. Více vzruchu se na hřišti odehrálo až v samotném závěru první části. Ve 38. minutě se k hlavičce protlačil po rohu domácí Belák a brankář Stareček předvedl vynikající zákrok.

Druhý poločas byl mnohem zajímavější než ten první. Hra se také přitvrdila a v rukách rozhodčího se začaly objevovat žluté karty. Velké diskuse přinesla 55. minuta. Domácí Kala rozvlnil síť, všichni se radovali, ale nad hlavou byl praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd. Tomáš Belák, který stále v ose střely ovlivnil hru. Úvodní branku utkání ale nakonec přece jen vstřelili domácí. Robert Feko v 62. minutě přihrál Slavíčkovi, který našel mezeru pod nohama brankáře Starečka a Štětí vedlo 1:0. Do konce zápasu ale stále chybělo téměř 30 minut. Hosté začali přitápět a postupně dostávali domácí pod tlak. Aritma měla i šance. V 65. minutě se se stačil brankář domácích Sailer přesunout z jedné strany branky na druhou a skvěle vychytat Roberta Turaka. V 73. minutě už se zdálo, že bude srovnáno na 1:1 Filip Turbák se ale netrefil. Hosté zahrávali také málo vídanou věc. Pět rohů za sebou v řadě. V 81. minutě se po delší době dostali do střelecké příležitosti domácí, ale Podhorský branku přestřelil. Přišel protiútok, Kala se nechal přetlačit a u bližší tyče číhající Marin Glasnovič vyrovnal na 1:1. Hosté pak měli ještě jednu příležitost, ale střelu brankář vyrazil a dorážka skončila nad brankou. Zbytečně za odkopnutí míče se po druhé žluté kartě nechal vyloučit hostující Filip Podobský. Utkání skončilo 1:1 a následující penalty zvládlo lépe Štětí a získalo bod navíc.

Tomáš Bečvář

Trenér Kubr Tomáš : Domácí si bod za bojovný výkon zasloužili, nicméně pro nás je to ztráta dvou bodů se soupeřem, který se potýkal s velkou marodkou.