16. kolo, sobota 15.06.2024, 17:00

FK Meteor Praha VIIISK Aritma Praha B

0:1 (0:0)
RK | | Muži B

Meteor B - Aritma B 0:1 (0:0)

Aritma o výhře nad Meteorem rozhodla v závěru z penalty a do baráže jde místo Raptors

FK Meteor Praha VIII:

J. Petřík - P. Makailov (46. A. Belkhir ) , V. Borovička , J. Kratochvíl , T. Lukavec (88. S. Mishchenko ) , D. Slavata , A. Illiashenko (88. P. Žáček ) , S. Valenta , J. Krpálek

SK Aritma Praha B:

D. Roub - M. Zerner , J. Dragošek (85. T. Hagino ) , F. Tošnar (90. D. Petránek ) , J. Mareš , O. Jakoubek (90. O. Černý ) , V. Musil (85. M. Šlégr ) , D. Kortiš , M. Havlíček (76. F. Pavlovský ) , J. Záhoř , M. Bedrna

Branky: Dragošek

Žluté karty: Makailov

Červené karty: 

Rozhodčí: Šmakal - Průša, Plecitý

Diváci: 50

Komentář

zdroj fotbalunas.cz

V posledním zápase 1. A třídy mezi Meteorem a Aritmou se odehrálo drama, které určilo konečné pořadí tabulky a rozhodlo o účasti v baráži o pražský přebor. Aritma díky výhře 1:0 poskočila na druhé místo a zaručila si šanci bojovat o postup. Zápas rozhodla penalta Jakuba Dragoška v 83. minutě.

Aritma, která před utkáním byla třetí za týmem Raptors, potřebovala nutně zvítězit, aby se dostala do baráže. Od začátku zápasu bylo jasné, že se nevzdají bez boje. Většinu času strávili na útočné polovině, dobývali organizovanou obranu Meteoru, který se soustředil na rychlé protiútoky.

Aritma během celého zápasu dominovala v držení míče. Její hráči se snažili kombinovat a hledat skuliny v obraně Meteoru. Jejich útoky byly pestré a často se dostávali do slibných šancí. Bohužel, koncovka je trápila stejně jako celé jaro. Když už se dostali do gólové příležitosti, trefovali břevno, tyč, gólmana nebo mířili mimo úplně prázdnou branku.

Meteor se neustále snažil ohrožovat Aritmu rychlými protiútoky. Obrana Aritmy ale fungovala skvěle a většinu těchto pokusů pacifikovala ještě předtím, než se staly nebezpečnými. Defenzivní práce týmu byla klíčovým faktorem jejich úspěchu v tomto zápase.

Když už se zdálo, že zápas skončí bezbrankovou remízou, přišel rozhodující moment. V 83. minutě nařídil rozhodčí pokutový kop po faulu na jednoho z hráčů Aritmy. Jakub Dragošek se postavil k míči a chladnokrevně proměnil penaltu, čímž poslal svůj tým do vedení.

Výhra 1:0 znamenala pro Aritmu posun na druhé místo v tabulce a zajištění účasti v baráži o pražský přebor, kde nahradí tým Raptors. Pro celý tým je to odměna za tvrdou práci během celé sezóny a za jejich schopnost zvednout se z nepříznivých výsledků na začátku jara. 

Nyní se Aritma připravuje na baráž, kde je čeká další výzva. Jak se jim povede, ukáže až čas, ale jejich odhodlání a bojovnost naznačují, že jsou připraveni dát do toho všechno.

Ohlasy

SK Aritma Praha B:

Josef Prokeš - trenérZápas, ve kterém jsme většinu času dobývali organizovaného soupeře, který kvalitně bránil a snažil se chodit do rychlých protiútoků. Více jsme drželi míč, snažili se kombinovat a hledat skuliny v obraně. Bohužel, jako celé jaro nás i dnes trápila koncovka a když jsme se dostali do šance, trefili jsme břevno, tyč, gólmana nebo úplně prázdnou branku. Brejky soupeře se nám dařilo pacifikovat. Naštěstí nás z naší střelecké nemohoucnosti vysvobodil penaltový zákrok a proměněný pokutový kop, a tak nás tento výsledek dostal do baráže. Pro tým je to odměna za to, jak celou sezónu pracuje a za to, jak jsme se zvedli z výsledkově nepovedeného úvodu jara. Teď se připravíme na baráž a uvidíme, jak to dopadne.

Aritma TV

Utkání 2023/24

Soutěžní zápasy mužů a dorostů

Muži A | 1. kolo
FK KomárovAritma Praha
Muži B | 1. kolo
Aritma PrahaChabry
U19 | 1. kolo
TEPLICEAritma Praha
U17 | 1. kolo
TEPLICEAritma Praha

MLÁDEŽ 2023/24

Soutěžní zápasy žáků 

U15 | 1. kolo
Malše RoudnéAritma Praha
U14 | 1. kolo
Malše RoudnéAritma Praha
U13 | 1. kolo
Aritma PrahaMotorlet spolek
U12 | 1. kolo
Aritma PrahaMotorlet spolek