28. kolo, sobota 25.05.2024, 10:15

SC RadotínSK Aritma Praha

0:1 (0:1)

SC Radotín:

J. Kendík - D. Mareš , J. Doležel , F. Přívozník (66. D. Faigl ) , D. Bureš , R. Skopový , O. Kulíšek (85. M. Steiner) , J. Přaslička J. Tyburec (66. J. Šatra ) , L. Bužík , O. Suchan

SK Aritma Praha:

D. Roub - M. Zerner , J. Dragošek , D. Pelc (36. D. Kortiš ) , J. Mareš , O. Jakoubek , F. Tošnar (90. M. Šlégr ) , M. Havlíček , J. Záhoř , J. Tsvetanov (79. D. Petránek ) , M. Bedrna

Branky: Havlíček

Žluté karty: Suchan, Doležel, Mareš - Tsvetanov, Kortiš

Červené karty: 

Rozhodčí: Plzák - Chrudimský, Jelínek

Diváci: 45

Komentář

Zdroj: fotbalunas.cz

Souboj týmů z předních příček tabulky nabídlo utkání v Radotíně, kam přijela Aritma. Radotín trápí zranění a tak nastoupil v pozměněné sestavě, ale nejlepší střelec Leo Bužík nechyběl. Ani to však nebylo Radotínu nic platné, protože se střelecky nedokázal prosadit. Naopak Aritma si vytvořila celou řadu příležitostí, ale nechala vyniknout Kendíka v brance. Jediný kdo ho překonal byl Michal Havlíče a Aritma si odvezla cenné vítězství 1:0.

Utkání velmi průměrné úrovně na rozpálené umělce v Radotíně, kam Aritma přijela v plné sestavě, zatímco domácí jsou doslova zdecimováni zraněními. Další zranění přibylo v pátek, kdy si jeden z klíčových hráčů přivodil zranění nohy a nemohl nastoupit. Další nastoupil s antibiotiky a další hráč po horečkách a poslední s obstřikem kotníku. Na lavičku musel jít i trenér B týmu a dorostenec.

Hned ve druhé minutě se hosté dostali do obrovské šance, kdy po nedorozumění v obraně obešel útočící hráč všechny včetně brankáře, ale překvapivě místo do prázdné brány trefil míč vedle. Pak se odehrával celkem nezáživný fotbal ve velmi pomalém tempu, kdy hosté byli pohyblivější a fotbalovější a dostávali se do šancí. Sice ne uplně vyložených, ale to co měli tak chytil spolehlivý brankář Kendík. Domácí měli pár šancí, kdy do největší se dostal Bureš, který hlavičkoval, ale brankář jeho pokus na poslední chvíli míč vyrazil. Utkání rozhodla jedna jediná akce, kdy hráč Aritmy postupoval sám přes půlku hřiště bez povšimnutí kohokoliv, dokázal nahrát zpátky na střed hřiště a odtamtud se Michal Havlíček trefil přesně k tyči. Domácí reklamovali ofsajdové postavení hráče, který stál téměř na brankové čáře, ale přiznejme si, že ničemu nebránil a branka byla regulérní.

Ve druhém poločase už domácím docházeli evidentně síly, hosté byli jasně lepší a jenom fantastické zákroky Kendíka zapříčinily, že skóre bylo stále 0:1. Můžeme říci, že Kendík pochytal 5 nebo 6 jasných šancí, některé dvojité nebo trojité. Domácí se snažili, ale v této sestavě nejsou schopni vyvinout žádný tlak. Pokoušeli se o nakopávané míče a dostat se do vápna, ale to se nedařilo protože chyběla síla. V 92. minutě dokonali hosté svou střeleckou neschopnost, kdy zhruba z půl metru nastřelil jejich hráč břevno. 

Hosté si odvážejí zaslouženou výhru 1:0, která měla být výrazně vyšší nebýt domácího brankáře Kendíka. Pro Radotín je teď důležitá jediná věc. Dohrát sezónu alespoň v 11 lidech, protože mít z 18 hráčů 9 zraněných a nemocných, tak potom se fotbal opravdu hraje těžko.

Za zaslání reportáže děkujeme Zdeňku Krejčímu.

Ohlasy

SK Aritma Praha:

Trenér Prokeš: Dnešní zápas byl z naší strany opět festivalem neproměňování šancí, kdy dvakrát netrefíme úplně prázdnou bránu, 2x obejdeme gólmana, ale trefíme hráče. Naštěstí se ujala jedna střela Havlíčka vně vápna po průniku Záhoře a tak jsme po boji vybojovali cenné tři body z těžkého zápasu.

Zápas kdy jsme herně byli lepší, ale opět nás zradila koncovka kdy Tošnar a Jakoubek netrefí prázdnou branku. Jakoubek dnes bohužel pro nás neobul střelecké boty jelikož během zápasu dvakrát ještě obešel gólmana ale trefil vždy hráče a mel ještě další příležitosti, které neproměnil. K bodům nám pomohl skvělý průnik Záhoře a zakončení Havlíčka. Velmi nám pomohli Mareš s Roubem kteří dodali klukům větší klid a svým výkonem pomohli ke třem bodům.

Aritma TV

Utkání 2023/24

Soutěžní zápasy mužů a dorostů

MLÁDEŽ 2023/24

Soutěžní zápasy žáků